Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram
24°C
ETKİNLİK TAKVİMİ
Av. Fatma Kaplan Hürriyet
İzmit Belediye Başkanı

Başkandan Haberler

KURUÇEŞME KEMAL VAROL PARKI TÖRENLE AÇILDI

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 1128
KURUÇEŞME KEMAL VAROL PARKI TÖRENLE AÇILDI

İzmit Belediyesi tarafından Kuruçeşme Fatih Mahallesi’ne yeni bir park yaptırıldı.

1999 depreminde hayatını kaybeden eski belediye meclis üyelerinden Kemal Varol’un adının verildiği park törenle açıldı.

Yaklaşık 1900 metrekare alan üzerine yapılan ve içerisinde basketbol sahası, oyun alanı, dinlenme alanları, piknik alanı, kondisyon aletleri bulunan Kemal Varol Parkı’nın açılışına İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, belediye meclis üyeleri, belediye başkan yardımcıları, Mahalle Muhtarı Musa Temel ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Teşekkür Ettiler

Fatih Mahalle Muhtarı Musa Temel parkın yapımında emeği geçenlere teşekkür ederken, Kemal Varol’un oğlu İzmit Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Ayhan Varol da “bu parka babamın isminin verilmiş olması bizlere ayrı bir gurur ve onur vermiştir. Belediye Başkanımıza ne kadar teşekkür etsek azdır” şeklinde konuştu.

Yüzlerce Park Yapıldı

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan da açılışta yaptığı konuşmada “Kemal Varol’u tanıyan biriyim. Çocuklarını muayeneye getirirdi. Kemal Varol, samimi, doğal ve halk içinden çıkmış bir beyefendiydi. Meclis üyeliği yaptı, hizmet etti. Kader bu ki, kendi yaptığı evde depremde hayatını kaybetti. Şehrimize yüzlerce yeni park kazandırdık. Belediye başkanlığında 10. yılımı bitiriyorum. 2 dönemlik belediye başkanlığımız süresince yanlış yapmadan, milletimiz için güzel işler yapmaya gayret ettik. Bu bölge 10 yıl öncesinden çok daha iyi bir noktada. Bundan daha iyisini bizden sonra gelecekler yapacak. Gönlümde Büyükşehir’de Tahir Büyükakın, İzmit’te de Sibel Gönül hanımefendinin başkan olmasıdır. İzmit başka Büyükşehir başka olursa hizmetler aksar. Ülkemizle çok uğraşıyorlar. Ülke olarak güçlü olmak zorundayız” dedi.

 -
 -
TWITTER
BAŞKANDAN HABERLER
facebook twitter instagram