Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram
23°C
ETKİNLİK TAKVİMİ
HAYDİ AQUAPARKA
31.08.2018, 08:00
Dr. Nevzat DOĞAN
İzmit Belediye Başkanı

Başkanın Yazıları

Başkan Doğan’dan 10 Kasım Mesajı

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 976
Başkan Doğan’dan 10 Kasım Mesajı

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük devlet adamı ve büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 78. yıldönümünü sebebiyle bir mesaj yayınladı.

Doğan, mesajında Mustafa Kemal Atatürk’ün, tarih boyunca dünya düzenine şekil veren sayısız devlet adamı çıkaran Türk Milletinin yetiştirdiği en büyük liderlerden biri olduğunu belirterek “O, işgal altındaki vatan topraklarını kurtarmak amacıyla çaresiz bir millete rehber olmuş, ‘milletin istikbalini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır’ görüşünü parola kabul ederek üstün askeri dehası ile aziz vatan topraklarını işgalden kurtarmış ve Cumhuriyeti ilan etmiştir. Atatürk’ün büyük mücadelelerle kazandığı ve bize emanet ettiği vatanımıza ve Cumhuriyetimize kastetmeye çalışanlar olmuştur. Bugüne kadar birliğimize, bütünlüğümüze kastedenlere karşı millet olarak ‘Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet’ ilkesi ile mücadele ettik ve bu saldırıları her zaman Türk milletinin zaferiyle sonuçlandırdık.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Atatürk’ü ebediyete intikalinin 78. yıldönümünde bir kez daha rahmetle ve saygıyla anıyor, vatanımızın bölünmez bütünlüğünü korumak adına canı pahasına mücadele eden tüm gazi ve şehitlerimize de minnetimi sunuyorum” dedi.

TWITTER
FACEBOOK
INSTAGRAM
BAŞKANDAN HABERLER
facebook twitter instagram