Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram
23°C
ETKİNLİK TAKVİMİ
HAYDİ AQUAPARKA
31.08.2018, 08:00
Dr. Nevzat DOĞAN
İzmit Belediye Başkanı

Başkanın Yazıları

Doğan, Allah Bir Daha Böyle Bir Felaketi Yaşatmasın

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 871
Doğan, Allah Bir Daha Böyle Bir Felaketi Yaşatmasın

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan 17 Ağustos 1999 depreminin 17. Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayarak, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diledi.

Başkan Doğan “Allah bir daha böyle bir felaketi yaşatmasın” diyerek başladığı açıklamasında “17 Ağustos 1999 gecesi hepimizi derin acılara boğan ve binlerce vatandaşımızı toprağa verdiğimiz bir gece oldu. Ülkemizin deprem kuşağı üzerinde olması, depremle yaşamayı öğrenmemizi ve olası depremlere her an hazırlıklı olmamızı gerektirmektedir. Binlerce insanımızı kaybetmenin acısı, ülkemizin deprem kuşağında olduğunu bir kez daha hatırlattı. Ancak beraberinde depreme karşı alınacak önlemler, deprem sonrasında yapılacaklar konusunda da ne kadar geride olduğumuzu gün yüzüne çıkardı.

Çalışmalar Başlattık

Depremleri en az can ve mal kaybıyla atlatabilmek için İzmit Belediyesi olarak deprem konusunda kendimizi tekrar gözden geçirip, duyarlı ve sistematik çalışmalar başlattık. Bu çalışmalarımız kapsamında Türkiye’de belediyecilik anlamında bir ilk olarak parsel bazında zemin etütlerini uygulamaya başladık. Bütün mahalle ve köylerimizde her bina ölçeğinde çalışmalar yapılarak Kentsel Risk Analizi Raporu hazırladık.

Kaçak ve Plansız Yapılaşmaya Taviz Yok

Depreme karşı yeterince bilgi sahibi olmayan halkımızı bilinçlendirmek amacıyla başta okullarımız olmak üzere eğitim çalışmaları başlattık depremin hasarlarını en aza indirmeyi amaçlayan bu çalışmalarımız kaçak ve plansız yapılaşmaya taviz vermeden sürdürüyoruz. En büyük dileğimiz tekrar o acıların yaşanmaması, öyle bir afetin yaşanması halinde de alınan tedbirler, denetimler ve verilen eğitimler sayesinde can kayıplarının olmamasıdır” diyerek hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı diledi.

TWITTER
FACEBOOK
INSTAGRAM
BAŞKANDAN HABERLER
facebook twitter instagram