Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram
23°C
ETKİNLİK TAKVİMİ
HAYDİ AQUAPARKA
31.08.2018, 08:00
Dr. Nevzat DOĞAN
İzmit Belediye Başkanı

Başkanın Yazıları

Doğan, Gençlerimiz En Büyük Zenginliğimiz

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 604
Doğan, Gençlerimiz En Büyük Zenginliğimiz

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle mesaj yayınlayarak Türkiye’nin en büyük zenginliğinin Türk gençleri olduğunu söyledi.

Başkan Doğan mesajında “19 Mayıs 1919, Türk Milletinin yeniden doğuşunun günüdür. Samsun’da düşmana karşı açılan bayrak, yeni ve dinamik bir sürecin temellerini atmıştır. Türk milleti kaderini hep kendi elleriyle yazmıştır.  Milletimizin, dünyanın en büyük gücü olması yolundaki en önemli gücümüz gençlerimizdir.

Aydınlık Yarınların Teminatı

Türk gençliği, aydınlık yarınların teminatıdır. Bu nedenle en önemli görevimiz gençlerimize destek olmak, onları en iyi şekilde geleceğe hazırlamaktır. Biz, İzmit’teki gençlerin eğitim, kültür, sanat ve spor ihtiyaçlarına yönelik elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. İzmit’te yaşayan gençlerin daha iyi koşullarda eğitim görmesi, kültürle sanatla iççice olması ve sporu hayatlarının bir parçası haline getirmeleri için her türlü desteğe hazırız. Atamız “Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz” diyerek Türk gençliğine verdiği değeri ifade etmiştir. Bugün de başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere hükümetimiz, Türk gençlerine güvenmekte ve hayatın her anında onları daha etkin, daha aktif hale getirmeye çalışmaktadır. Bunun en somut örneklerinden biri olarak yeni anayasa maddelerinde yer alan seçilme yaşının 18 olarak değiştirilmesini gösterebiliriz.

Daha Çok Çalışmalıyız

Türkiye’nin refah ve aydınlık yarınları için umudumuz, en büyük gücümüz gençlerimizdir. Bu büyük sorumluluğun bilinciyle gençlerimiz, daha çok çalışmalı, ülkenize ve milletinize faydalı bireyler olmaya gayret etmelisiniz. Bu duygu ve düşüncelerle, gençlerimizin ve tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı yürekten kutluyor, selam ve sevgilerimi iletiyorum” dedi.

TWITTER
FACEBOOK
INSTAGRAM
BAŞKANDAN HABERLER
facebook twitter instagram