Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram
23°C
ETKİNLİK TAKVİMİ
HAYDİ AQUAPARKA
31.08.2018, 08:00
Dr. Nevzat DOĞAN
İzmit Belediye Başkanı

Başkanın Yazıları

Doğan, Meydanlarda Kurtuluş Savaşının Ruhu Var

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 716
Doğan, Meydanlarda Kurtuluş Savaşının Ruhu Var

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, demokrasi nöbetlerinde, Kurtuluş Savaşı’ndaki ruhun yaşandığını söyledi.

Her akşam Perşembe Pazarı alanında binlerce kişiyle birlikte demokrasi nöbetine katılan Başkan Doğan “Türk milleti bu alçakça darbeye, hatta darbenin de öresinde ülkemizin prestijine, ülkemizin istiklaline, birlik ve beraberliğine kast eden bu harekete ilk günden beri hiç yorulmadan cevabını sürdürüyor.

Uyanık Olmaya Devam Edeceğiz

Darbenin ağırlığı geçse de Türk milletinin uyanıklığı hala devam ediyor. Bu senaryoyu, bu kirli oyunu ortaya çıkaranlar, tabi ki bunun sonrasını da planlamış olabilirler. Bu sebeple ülkemizin bekasına, birliğine, beraberliğine kasteden bu oyunun diğer adımlarının da bozulması gerekiyor. Onun için sayın Cumhurbaşkanımız ne zaman sokaklardan çekilin derse o zaman bu iş bitecektir. Kurum ve kuruluşlar olarak, bu kirli ve hain örgüte karşı bir temizleme operasyonu yapıyoruz. Bu anlamda yapacak çok işimiz var. Bizler belediyelere olarak, o gecenin ilk anlarından itibaren elimizden gelen her türlü desteği sağlıyoruz. Tankların, kurşunların, silahların karşısında kendini siper eden o kahraman kardeşlerimiz, şehitlerimiz ve gazilerimize layık olmaya çalışıyoruz.

Hedefimizden Döndüremeyecekler

Onlara olan borcumuzu da ödüyoruz. Onların sayesinde, hep birlikte verdiğimiz bu mücadele ile ülkemiz çok şükür bu bugünlere geldi. Bundan sonrası için de hep birlikte bize çok iş düşüyor. Halkımızla birlikte ilk günden itibaren meydanlarda sabahlıyor, günle birlikte işimize gidiyoruz. Ülkemizin 2023, 2053 ve 2071 deki büyük hedeflerine ulaşacağı herkes tarafından görülüyor. 15 Temmuz akşamı darbecilerin yaptığı bunun bir anlamda önünün kesilmesi, halkımızın bu güzel gidişinin istikrarının bozulması çabasıdır. Darbenin de ötesinde memleketimizi bölme, parçalama bir anlamda da işgal etme eylemidir. Bugün meydanlarımızda Kurtuluş Savaşı ruhundaki bir ruh var. 7’den 77 ye, kadınından erkeğine, hatta kırk günlük bebek burada o ruhu yaşıyor. Biz bu ruhta olduğumuz sürece dünya istediği kadar bir araya gelsin.

Derslerini Almaya Devam Edecekler

Asırlardır bir araya gelip bize saldırdılar, üzerimize oyunlar oynadılar. Ama derslerini aldılar. Çok büyük bir musibet atlattık. Yapılan çalışmalar sayesinde paralel terör örgütü mensupları başta olmak üzere birçok vatan haininden temizlenmiş, her yönüyle daha temiz, daha güçlü bir Türkiye olacağız. Daha iyi olacağız, bundan sonra daha büyük bir istekle, daha büyük bir güçle çalışıp, ülkemizi güçlendirip, zenginleştireceğiz. Her anlamda dünden daha güçlü olacağız. Son derece nezaketle, iç içe, kardeş kardeşe, paylaşımlarla, dualarla meydanlardan ayrılmayan İzmit halkına teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

TWITTER
FACEBOOK
INSTAGRAM
BAŞKANDAN HABERLER
facebook twitter instagram