Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram
23°C
ETKİNLİK TAKVİMİ
HAYDİ AQUAPARKA
31.08.2018, 08:00
Dr. Nevzat DOĞAN
İzmit Belediye Başkanı

Başkanın Yazıları

Doğan, Yaşlılarımız Başımızın Tacıdır

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 565
Doğan, Yaşlılarımız Başımızın Tacıdır

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan Dünya Yaşlılar Haftası nedeniyle bir mesaj yayınlayarak "yaşlılarımız her zaman bizim başımızın tacıdır” dedi.

Başkan Doğan, “yaşlılarımızın toplumdaki yeri ve önemi, bizlere kattıkları değerler son derece önemlidir” diyerek mesajında şu görüşlere yer verdi. “Yaşlılarımızı sadece yılın bir günü veya bir haftası değil, toplumumuza sağladıkları katkılarla her zaman hatırlamalıyız Yaşlı insanlarımıza gösterdiğimiz sevgi, saygı, hoşgörü onlara olan minnet borcumuzdur. Hepimizin ortak paydası insan olmaktır. Bir gün hepimiz yaşlanacağız. Yaşlılarımızın yaşama etkin bir biçimde katılmalarına imkân sağlamalı, toplum için ne kadar değerli olduklarını anlamalarını ve yaşama sevinçlerini kaybetmemelerini sağlamalıyız.

Yaşam Kalitelerini Artırmaya Çalışıyoruz

Yaşlıların önemini çok iyi bilen ve onların hayat tecrübelerini önemseyen bir belediye olarak, onları önceliğimiz görüyor, onlar için kafa yoruyor, projeler üretmeye çalışıyoruz. İçinde masaj koltuğu, dinlenme odası, oyun gurubu, günlük gazete ve çay ikramının bulunduğu emekli evlerimiz bu konuda attığımız en önemli adımdır ve Türkiye’de örnek bir projedir. Şehrimizin 11 değişik noktasında faaliyet gösteren ve binlerce üyesi bulunan emekli evlerinde her ay düzenli şekilde toplu doğum günü kutlamaları sayesinde emeklilerimiz bir araya gelip güzel bir dostluğa da imza atmış oluyorlar. Yine belediyemizdeki ilgili birimler tarafından kentteki yaşlılar sık sık ziyaret edilerek yalnız olmadıkları hatırlatılıyor. Artık İzmit emekliler ve yaşlılarımız için yaşam kalitesinin arttığı bir yer haline geldi. Bu duygu ve düşüncelerle değerlerimizin, siz sevgili kıdemli hemşerilerimin yaşlılar haftasını kutluyor, en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 -
TWITTER
FACEBOOK
INSTAGRAM
BAŞKANDAN HABERLER
facebook twitter instagram