Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram
23°C
ETKİNLİK TAKVİMİ
HAYDİ AQUAPARKA
31.08.2018, 08:00
Dr. Nevzat DOĞAN
İzmit Belediye Başkanı

Başkanın Yazıları

Doğan’dan Kurban Bayramı Mesajı

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 843
Doğan’dan Kurban Bayramı Mesajı

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, yayınladığı mesajla vatandaşların Kurban Bayramı’nı kutladı. Başkan Doğan mesajında, bir Kurban Bayramı’na daha kavuşmanın heyecanı içinde olduklarını belirterek “tüm İslam Âlemi olarak mübarek bayrama ulaşmanın şükrünü yaşıyoruz.

İçimiz Buruk

Ancak bu bayram içimizde burukluk ve üzüntülerimiz var. Özellikle İslam Âleminde, yanı başımızda çok ciddi dramlar yaşayan kardeşlerimiz var. Bizler, ülke olarak, bu bayrama 15 Temmuz hain saldırısının ve onun getirdiği sıkıntıların ve acıların etkisiyle giriyoruz. O hain saldırıdaki kayıplarımıza üzülerek giriyoruz. Allah vatanları, milletleri, bayrakları için şehit olan vatandaşlarımızın mekânlarını cennet etsin. Güneydoğu bölgemizde ve ülkemizin farklı noktalarında aynı çevrelerce üzerimize salınan farklı terör örgütlerinin yaptığı kayıpların acısını da yüreğimizde yaşıyoruz. Bir yandan da içimizdeki umutla bayramı karşılıyoruz. Türk milletinin bir ve beraberlik içerisinde Dünya’ya demokrasi dersini verdiğini göstermesinin gururu içindeyiz de. Türk milleti, birlik ve beraberliğiyle her türlü sorun ve sıkıntının üstesinden gelebileceğini gösterdi. Bu gurur ile bayramı karşılıyoruz. Bayramın gerek ülkemizde, gerekse İslam Âlemi üzerine oynanan oyunları, terör saldırılarının yok olduğu bir süreci başlatmasını temenni ediyorum. Allah milletimizin birliğine, beraberliğine kastedenlere bu imkanı tanımasın. İslam Âleminin en büyük umudu olan ülkemiz başta olmak üzere tüm İslam Âlemine acıların yaşanmadığı, bayramı bayram tadında geçirmesi dileğinde bulunuyorum” dedi.

Belediye Halkın Hizmetinde

Mesajında İzmit Belediyesi’nin bayramla ilgili yürüttüğü çalışmalara da değinen Doğan “İzmit Belediyesi olarak, halkımızın en güzel şekilde bayramı yaşaması, bütün temel ihtiyaçlarını en güzel şekilde karşılaması için bu bayramda da hizmetlerimize devam ediyoruz. Halkımız refah huzur ve mutluluk içerisinde sorunsuz şekilde bayramlarını yaşasınlar istiyoruz. Belediyemiz gerek temizlik, gerek Zabıta, gerek çevre olmak üzere tüm birimleriyle halkımızın güzel bir bayram geçirmesi için elinden geleni yapacak” şeklinde konuştu.

TWITTER
FACEBOOK
INSTAGRAM
BAŞKANDAN HABERLER
facebook twitter instagram