Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram
23°C
ETKİNLİK TAKVİMİ
HAYDİ AQUAPARKA
31.08.2018, 08:00
Dr. Nevzat DOĞAN
İzmit Belediye Başkanı

Başkanın Yazıları

İzmit’e Hizmet Etmekten Gurur Duyuyorum

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 439
İzmit’e Hizmet Etmekten Gurur Duyuyorum

Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Her caddesinde tarih, her sokağında kahramanlık öyküleri barındıran İzmit'e hizmet etmekten gurur duyduğunu ifade eden Başkan Doğan “tarih boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış olan İzmit, doğal bir tarih ve kültür müzesidir.

Değerlerimize Sahip Çıkıyoruz

İzmit Belediyesi olarak şehrimizin değerine değer katmak ve şehrimizin önemini genç nesillere aktarmak amacıyla var gücümüzle çalışıyoruz. Unutulmaya ve yok olmaya yüz tutmuş bu değerlerimizi gün yüzüne çıkarmak ve gelecek nesillere taşımayı kendimize görev kabul ettik. Bugün İzmit, hem değişen çehresi hem de tarihi değerlerine verdiği önemle örnek bir şehir olarak Türkiye’de ve dünyada adını duyurmuştur. Bu duygu ve düşüncelerle 28 Haziran İzmit'in düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yıldönümünde bu toprakları bize vatan olarak bırakan aziz şehitlerimizin hatıraları önünde saygı ile eğilip onları rahmet ve minnetle anıyorum. Bıraktıkları emanete daima sahip çıkacak, koruyacağız” dedi.

TWITTER
FACEBOOK
INSTAGRAM
BAŞKANDAN HABERLER
facebook twitter instagram