Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram
23°C
ETKİNLİK TAKVİMİ
HAYDİ AQUAPARKA
31.08.2018, 08:00
Dr. Nevzat DOĞAN
İzmit Belediye Başkanı

Başkanın Yazıları

MİLLETİMİZİN İRADESİNE KASTEDENLER YENİLMEYE MAHKÛMLAR

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 604
MİLLETİMİZİN İRADESİNE KASTEDENLER YENİLMEYE MAHKÛMLAR

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, 15 Temmuz hain darbe girişimin yıldönümünde bir mesaj yayınlayarak  “Türk milletinin iradesine kastedenler, her zaman yenilmeye mahkûmdur” dedi.

15 Temmuz gecesi Türk milletinin, ülkemizim birlik, beraberlik ve geleceğine kasteden hainlere karşı destansı bir mücadele verdiğini belirten Başkan Doğan,  “ o gece yaşadıklarımız canımızı çok acıttı. Bizim askerimiz dediğimiz, üniformayı giymiş, bizim silahlarımızı, tankımızı, tüfeğimizi elinde tutan bu hainler, bizim vatandaşlarımıza saldırıp onları şehit ettiler. Hain girişimde; bayrak, vatan, ezan dendiği zaman hep birlikte omuz omuza, gönül gönülle hareket ederek, alçaklara dünyayı dar ederizin mesajını tüm dünyaya verdik.  15 Temmuz’da Türk milleti kadınıyla, erkeğiyle, genciyle büyük bir destan yazdı.

VATANI HAİNLERE TESLİM ETMEYECEĞİZ

Darbe teşebbüsü sırasında yaşananlar, Çanakkale'yi yedi düvele mezar eden mücadeleci ruhun ne kadar taze, ne kadar diri olduğunu dosta düşmana bir kez daha gösterdik. Dünyada eşi benzeri olmayan hain darbe girişiminde Türk milleti kadınıyla, erkeğiyle, 7’den 70’e her görüşten vatandaşıyla bayrak, vatan, millet aşkıyla göğsünü siper etti. Şehitler verdik ama vatanımızı hainlere teslim etmedik. Türk milleti olarak “irade bizimdir” diyerek hem hainlere hem de bütün dünyaya en güzel dersi verdik.

SAHİP ÇIKACAĞIZ

Önümüzdeki süreçte de birlik ve dayanışma içinde, aynı kararlılıkla, ülkemize, istiklal ve istikbalimize sahip çıkacağımıza inancım tamdır. Bir yandan Cumhuriyetimizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine taşımak için daha çok çalışıp mücadele verirken, diğer yandan bizi millet yapan yüksek değerlerimizi daima canlı tutmaya, yüceltmeye devam edeceğiz. 15 Temmuz 2016 tarihinde demokrasimize ve aziz milletimizin yüce iradesine karşı yapılan hain kalkışmayı bir kez daha lanetliyoruz. Bu kalkışmada ülkemizin geleceği için şehit olanlara Allah’tan rahmet, gazilerimize minnetlerimi sunuyorum. Türk milletinin iradesine kastedenler, milletimizin iradesine yenilmeye mahkûmdur ” dedi.

TWITTER
FACEBOOK
INSTAGRAM
BAŞKANDAN HABERLER
facebook twitter instagram