Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram
3°C
ETKİNLİK TAKVİMİ
CEVİZ VE MEYVE YETİŞTİRİCİLİĞİ TEKNİKLERİ KURSU
21.02.2019, 10:30

Haberler

AKMEŞE'DE TOPLU İFTAR

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 1176
AKMEŞE'DE TOPLU İFTAR

İzmit Belediyesi’nin toplu iftar etkinlikleri devam ediyor. Akmeşe’deki toplu iftar etkinliğinde bin 500 kişi aynı anda oruç açmanın heyecanını yaşadılar.

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın ev sahipliğinde kapalı pazar alanındaki iftara belediye meclis üyeleri, AK Parti Kocaeli Milletvekili adayı Enver Zengin, AK Parti İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Aykut Çağlayan ve yönetimi, AK Parti Kocaeli İl, ilçe yöneticileri, kadın kolları yöneticileriyle mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Başkan Doğan iftar öncesi bölgede incelemelerde bulunup esnafları ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet etti.

Milletin Kuruşunu Yine Millet İçin Harcanıyor

Ezanın okunmasının ardından alanı dolduranlar hep birlikte oruçlarını açtılar. Birlik ve beraberlik duygularının had safhaya ulaştığı iftar sonrası bir konuşma yapan İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan “Cumhurbaşkanımız gösterdiği yolda gece gündüz sizlere hizmet etmek için çalışıyoruz. Akmeşe’mize de diğer yerlere olduğu gibi önemli hizmetlerde bulunduk. Bizim dönemimizde yapılan hizmetler Akmeşe’nin tarihinde yapılmamıştır. Mahalle konağı, kapalı pazar, yeni parklar, cadde ve sokak düzenlemeleri, yakında hizmete girecek olan spor tesissileri, tarihi çeşmenin restore edilmesi sayabileceğim hizmetlerden sadece bazılarıdır. Bu hizmetler kolay olmuyor. Haramı helali bilerek, milletin kuruşunu yine millet için harcıyoruz. Kaynaklarımızı rantçılara kaptırmadan yine milletin hizmetinde kullanıyoruz.

Türkiye’yi Çekemiyorlar

15 sene önceki hastanelerdeki gece kuyruklarını, bıçak paralarını, çocuklarımıza bir menenjit aşısı yapılamadığını unutmadık. Okullarımız, yollarımız, şehrimiz, ülkemiz geçmişe göre daha iyi, gelecekte daha da iyi olacak. Sizlerden, ülkesi ve milleti için canla başla çalışanlara destek istiyoruz. Avrupa’nın, emperyalist Amerika’nın istemediklerine sahip çıkın ve 24 Haziran’daki seçimde onlara inat ülkesini, vatandaşını düşünenlere oyunuzu verin. Ülkemizdeki istikrarı çekemeyenler var. Türkiye neden kalkınıyor, Akmeşe’ye neden doğalgaz gidiyor, çocuklara neden bilgisayar, tablet veriliyor diyerek bunları çekemeyenler var. Türkiye’nin güçlenmesini, mazlumların umudu olmasını istemeyen içte ve dışta düşmanlar var. Eski Türkiye özlemi içinde olanlara hep birlikte fırsat vermeyelim. Bizler size güveniyoruz. İnadına Recep Tayyip Erdoğan, inadına AK Parti diyeceğiz. Türkiye düşmanlarını sevindirmeyeceğiz. Bizi parçalamaya çalışanların heveslerini kursaklarında bırakacağız. Ülkemizi bölüp parçalamak isteyen, dış güçlerin boyunduruğu altına girmek isteyenlere 24 Haziran’daki seçimde gereken cevabı vereceğiz. Bu ülkeyi bölemezler. Hepimiz ayrı görüşlerde olabiliriz, ama aynı sofrayı paylaşıyoruz. Ülkemizin çıkarları olunca siyasi görüşümüzü bir tarafa bırakıp bir ve beraber olmayı biliriz. Bizler ne kadar birbirimize kenetlenir, tek yumruk olursak ülkemiz üzerine oynanan oyunları da geçmişte olduğu gibi bugün de, yarın da bozarız. Daha güçlü, dünyada sözü geçen bir Türkiye için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -