Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram
19°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

Haberler

DOĞAN, "SAĞLIKTA ÇAĞ ATLADIK"

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 731
DOĞAN, "SAĞLIKTA ÇAĞ ATLADIK"

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Yenidoğan Mahallesi’ndeki SEKA Devlet Hastanesi ile bu hastanenin şehir merkezinde bulunan semt polikliniğini ziyaret etti.

Ziyarette Başkan Doğan’a AK Parti Kocaeli Milletvekili adayı Emine Zeybek, belediye meclis üyeleri Aykut Bozkurt, İbrahim Elgin, AK Parti İzmit İlçe Başkan Yardımcısı Musa Özcan ile ilçe yöneticisi Cemil Karaca eşlik etti. Hastane çalışanlarıyla görüşen ve kolaylıklar dileyen Doğan, muayene için gelen hasta ve yakınlarıyla sohbet etti.

Çok İsyan Ettim, Aldığım Cevap Bütçe Yok Oldu

Ziyaret sırasında açıklamada bulunan Başkan Doğan “çocuk doktoru bir belediye başkanı olarak üstüne basa basa söyleyebilirim ki, ülkemiz sağlık alanında çağ atladı. Hastanelerimiz, sağlık ocaklarımız Avrupa standardında. Hekimlik yaptığım dönemde çocuklarımızı menenjit aşısını bulup yapamıyorduk. Kuvöz olmadığı için bebekleri pamuklara sararak başka hastanelere gönderiyorduk.  Bu duruma çok isyan ediyordum, çok mücadele ediyordum ama yetkililerden aldığım cevap “bütçe yok” oluyordu.

Bu Hastaneleri Rüyamızda Göremezdik

Bugünkü otel konforunda modern hastaneleri, tek kişilik, iki kişilik hastane odalarını rüyamızda bile göremedik. Vatandaşlarımız prefabrikte koğuş usulü tedavi görmeye çalışıyordu. Şimdi telefonun başından hekimimizi dahi seçerek randevu alabiliyoruz. Eskiden muayene sırası almak, muayene olmak, ilaç almak ayrı bir dertti. Bu anlattıklarım Ak Parti Hükümetinden önceki sağlık sektöründeki gerçeklerdir. Evet, şehrimiz ve ülkemiz sağlık sektöründe çağ atladı. Artık Türkiye'nin en modern devlet hastaneleri ve özel hastanelerine sahibiz. İlimiz, tüm Türkiye'den hatta yurtdışından hastaların tedavi için geldikleri bir sağlık merkezi haline geldi” dedi.

 -
 -
 -
 -
 -
 -