Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram
18°C
ETKİNLİK TAKVİMİ
Ramazanda Mahallenizdeyiz- Kocatepe Mahallesi
Bugün, 21:00

Haberler

DOĞAN, DAHA ÇOK ÇALIŞACAĞIZ

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 288
DOĞAN, DAHA ÇOK ÇALIŞACAĞIZ

İzmit Belediyesi’nin bisiklet dağıtımları devam ediyor.

Ayazma Kapalı Pazar alanında düzenlenen törenle 30 Ağustos Ortaokulu ve Ulusal Egemenlik Ortaokulu’ndan 110 öğrenciye bisikletleri İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevat Doğan tarafından teslim edildi. Bu arada Yenimahalle Ortaokulu’nda 22 öğrenci de bisikletlerini Belediye Başkan Yardımcısı Güray Oruç’un elinden almanın sevincini yaşadılar.

Ayazma’daki bisiklet teslim törenine Başkan Nevzat Doğan, belediye meclis üyesi Canan Soylu, Başkan Yardımcısı Güray Oruç, AK Parti İzmit İlçe Başkan Yardımcısı Cemil Karaca, Ulusal Egemenlik Ortaokulu Müdürü İsmail Küçükkaymakçı, 30 Ağustos Ortaokulu Müdürü Ahmet Batmaz, öğretmenler, öğrenciler, veliler ile muhtarlar katıldı.

Bisikleti Hayal Bile Edemezdik

Öğrencilere bisikletlerini teslim eden Başkan Doğan “bizim çocukluğumuzda bisiklet bulmaktan geçtik bunu hayal bile edemezdik. Bisikletten geçtik ayakkabı dahi bulamazdık. Şimdi ise çocuklarımıza en kaliteli bisikletleri veriyoruz. Okullarımızın durumu geçmişle mukayese bile edilemez. Hastanelerimiz, alt yapımız, şehirdeki yaşam kalitemiz, parklarımız, geçmişe göre çok daha iyi bir durumda. Daha güzelini yapmak ve daha fazlasını sağlamak için çalışıyoruz.

Görev Kabul Ettik

Okullar bizim asli bizim görev alanımız olmamasına rağmen eğitime destek olmayı kendimize görev kabul ettik. Çünkü okullarda ülkemizin geleceğini emanet edeceğimiz çocuklarımız yetişiyor. Çocuklarımıza cumhuriyetimizi, değerlerimizi teslim edeceğiz. Eğitime yapılan hizmet, çocuklarımıza, ülkemizin geleceğine yapılan yatırımdır. Daha güzelleri olacak. Hep birlikte daha çok çalışacak, daha çok üreteceğiz. Parayı çar çur etmeyeceğiz. İzmit Belediyesi olarak devletin, milletin parasını kimseye kaptırmadık, kaptırmayacağız.

En Anlamlı Destek

Şimdiye kadar 80 bin bisiklet dağıttık. Eksiklerimiz olabilir, ama samimice çalışıyoruz. Allah da bereketini veriyor. Bizim sizden beklediğimiz, bir Allah razı olsun demenizdir. Bizim derdimiz hoş bir seda bırakmaktır. 10 yıldır belediye başkanıyım. Bir gün herkes gidecek. Görev süremizce eğitim alanında yaptığımız destekler en anlamlı desteklerdi. Çağdaş medeniyetleri aşmanın en önemli yolu eğitimdir. Çağdaş medeniyet hedeflerini hep birlikte geçeceğiz. İnsanımızı hiçbir zaman ayırmadık, ayırmayacağız. Farklılıklar güzellik getirir, güç getirir. Türk milleti olarak biz bir aileyiz. Şehrimiz de ülkemiz de daha iyi olacak” dedi.

Bisiklet Kullandı

Bisiklet dağıtımının ardından Başkan Doğan ve beraberindekiler Ayazma Mahallesi’nde yaptırılan bisiklet yolunda bir süre bisiklet kullandılar. 3800 metrelik Ayazma’daki 4.Etap Bisiklet Yolu ile birlikte İzmit’teki bisiklet yolu uzunluğunun 45 kilometreyi geçtiği kaydedildi.

 -
 -
 -
 -
 -