Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram
18°C
ETKİNLİK TAKVİMİ
Ramazanda Mahallenizdeyiz- Kocatepe Mahallesi
Bugün, 21:00

Haberler

İzmit Belediyesi’nden Bir İlk Daha 5000 Öğrenciye Basketbol Topu

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 4628
İzmit Belediyesi’nden Bir İlk Daha 5000 Öğrenciye Basketbol Topu

Şimdiye kadar 40 bine yakın öğrenci ve öğretmene bisiklet veren İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, bir ilke daha imza atarak ilkokul 4. sınıfında okuyan 5000 öğrenciye bisiklet hediye etti.

Türkiye’de ilk olan basketbol topu dağıtımı için Atatürk Spor Salonu’nda tören düzenlendi. Başkan Doğan’ın ev sahipliğindeki basketbol topu dağıtım töreninde Milli Takımın ve NBA eski basketbolcusu, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Hidayet Türkoğlu da yer aldı.

Öğrencilerin büyük sevinç yaşadıkları törene Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Basketbol Federasyonu Genel Menajeri Haluk Yıldırım, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, İzmit İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Karakaş, Kocaeli Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen, MHK eski Başkanı Mustafa Çulcu, AK Parti Kadın Kolları İlçe Başkanı Aysel Demirtaş, KASKF Başkanı Murat Aydın, Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanı Vedat Yoldaş da katıldı.

Doğan Ve Hido Sahada Kapıştı

Şölen havasında gerçekleşen etkinlik il protokolü ile İzmit Belediyespor Yıldız Basketbol bayan takımı arasındaki gösteri maçıyla başladı. Hidayet Türkoğlu’nun bayan takımında yer aldığı karşılamada Başkan Doğan ile sık sık karşı karşıya gelmesi renkli görüntülere sahne oldu. Gösteri maçı 12-12 berabere bitti. Daha sonra ise Karizma Şovun gösterisi salonu coşturdu.

İlkleri Yapan Belediye

Basketbol toplarının dağıtımınındı konuşan Başkan Doğan, hep ilkleri yapan belediye olduklarını belirterek “bugün Türkiye’ye örnek bir ilki daha gerçekleştiriyoruz. Bundan önce çok farklı spor alanlarında yine örnek çalışmaları yapmıştık. Basketbolu sevilen bir spor haline getirmek için bir adım daha atıyoruz. Her yıl bu uygulamaya devam edeceğiz. Şehrimizin dört bir köşesine basketbol potaları yapıyoruz. 4 yıl önce başlattığımız proje ile öğrenci ve öğretmenlere 40 bine yakın bisiklet dağıttık. Bugün de 5 bin basket topumuzu 4. sınıf öğrencilerimize hediye ediyoruz.

Yeni Hidolar Çıksın

Biz, bu basketbol toplarını alan çocuklarımızın içerisinden yeni Hido’lar çıksın istiyoruz, çıkacağına da inanıyoruz. Çocuklarımızın heyecanı ve sevinci görülmeye değer. Sporun çocuklarımızın vücut, beyin ve sosyal gelişimine çok önemli katkıları var. Bir çocuk doktoru Belediye Başkanı olarak göreve geldiğim ilk günden itibaren spor ve sporcu dostu belediye olmaya çalışıyoruz. Türkiye’de ilk defa okul bahçelerine yüzme havuzları kurarak yüzme sporunu, satranç okullarını açarak satrancı, basketbol takımlarını kurarak basketbol sporunu, yağlı güreşleri destekledik ayrıca Türkiye’de amatör spora en büyük yatırım yaparak Cephanelik’te FİFA standartlarında spor kompleksini Türk sporuna kazandırdık. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çizgisinde belediyecilik yapmaya çalışıyor, sosyal belediyeciliğin en iyi örneklerini hayata geçiriyoruz” diyerek projeye katkılarından dolayı milli basketbolcu Hidayet Türkoğlu’na teşekkür etti.

Yaptıklarıyla Örnek Başkan

Salondaki atmosferden çok etkilendiğini söyleyen Hidayet Türkoğlu da konuşmasında “sporcu olarak sevilmek insanı her zaman gururlandırıyor. Böylesi özel bir ortamı, böyle önemli bir projeyi hayata geçirdiği için Belediye Başkanımıza ne kadar teşekkür etsek azdır. Belediye Başkanımız sporu seven, sevdirmek için de elinden ne geliyorsa yapan, bu amaçta örnek projelere imza atan öncü bir başkandır. 4 yıldır dağıttığı bisikletler olsun, bugün ki basketbol topu dağıtımları olsun ne kadar spor dostu bir belediye başkanı olduğunu gösteriyor. Bu basket bol topları inşallah başarılı sporcuların çıkmasına, onların geleceklerine yeni kapılar açılmasına vesile olur” dedi. Türkoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın spora olan desteğine değinerek, Kocaeli halkına selamlarını iletti.

Konuşmaların ardından Nuh Çimento İlkokulu, Ulugazi İlkokulu, Türkan Dereli İlkokulu, Ziya Gökalp İlkokulu, Mehmetçik İlkokulu, Gültepe İlkokulu, Atafen İlkokulu ve Bilgi Köprüsü İlkokulu 4. Sınıf öğrencilerine basketbol topları dağıtıldı. Geri kalan okullara ise basketbol toplarının verilmesi karne tatiline girmeden önce tamamlanmış olacak.

 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -