Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram
26°C
ETKİNLİK TAKVİMİ
Ramazanda Mahallenizdeyiz- Gündoğdu Mahallesi
Bugün, 21:00

Haberler

İzmit’e 2 Gençlik Merkezi

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 1182
İzmit’e 2 Gençlik Merkezi

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın vizyon projelerinden olan gençlik merkezlerinden ikisinin daha yapımı tamamlandı.İzmit’te ilki Gültepe Mahallesi’nde yapılan gençlik merkezlerinden 28 Haziran ve Mehmet Ali Paşa’daki merkezlerin de tamamlandığı ve yakında hizmete gireceği açıklandı.

 EN BÜYÜĞÜ PAŞA’YA 

Doğu Kışla Gençlik Parkı’nın yanındaki 745 metrekarelik alandaki M.Ali Paşa Gençlik Merkezi’nin temeli yaklaşık bir yıl önce atıldı. Taban alanı 400 metrekare olan ve 2 milyon liraya mal olan merkezde kütüphane, kafeterya, spor salonu, salon sporları için alan, soyunma odaları, duşlar, 150 kişilik konferans salonu, derslikler ve açık teras bulunuyor. Bölgede büyük bir eksikliği giderecek olan merkezin İzmit’teki en büyük gençlik merkezi olma özelliği taşıdığı kaydedildi. 

NEBİ GÜDÜK2ÜN ADI VERİLDİ 

28 Haziran Mahallesi Mevlana Kültür Merkezi karşısında 397 metrekarelik bir alan üzerine yapılan gençlik merkezi de yaklaşık bir milyon liraya mal oldu. Yapımına Ocak 2017 yılında başlanan zeminle birlikte 3 kattan oluşan merkezde etüt odaları, oyun odaları, kütüphane, kafeterya ve çok amaçlı salon bulunuyor. 28 Haziran ve Bekirdere bölgesindeki gençlerin buluşma adresi olacak merkeze Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul İmam Hatip Lisesi’nden sınıf arkadaşı olan ve geçtiğimiz Kasım ayında vefat eden Nebi Güdük’ün adı verildi.

 -