Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram
3°C
ETKİNLİK TAKVİMİ
CEVİZ VE MEYVE YETİŞTİRİCİLİĞİ TEKNİKLERİ KURSU
21.02.2019, 10:30

Haberler

BAŞKAN DOĞAN TAVŞANTEPE'DE İNCELEMEDE

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 354
BAŞKAN DOĞAN TAVŞANTEPE'DE İNCELEMEDE

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan mahallelerdeki incelemelerine Tavşantepe Mahallesi’yle ile devam etti.

Mahallede vatandaşlarla bir araya gelerek sohbet eden Başkan Doğan, gençlik merkezi talebinde bulunan gençlere “mahallede yer sıkıntımız var en az 500 metrekarelik bir yer bulursak gençlik merkezi yapabiliriz” dedi.

Tavşantepe Mahallesi’nin karış karış gezildiği incelemede Başkan Doğan'a Meclis Üyesi Yaşar Keskin, Belediye Başkan Yardımcısı Serkan Yeğnidemir, Tavşantepe Mahalle Muhtarı İbrahim Efe, AK Parti Mahalle Temsilcisi Mustafa Akdeniz, daire müdürleri ve birim sorumluları da eşlik etti.

Mahallede Her Alanda Hizmet Var

Mahallede vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Başkan Doğan çocuklarla yakından ilgilendi. Vatandaşların kapısını çalıp, istek ve şikâyetlerini de alan Doğan, esnafa hayırlı ve bol kazançlar dileğinde bulunmayı da ihmal etmedi. İnceleme ve tespitlerin ardından teknik ekibiyle değerlendirme toplantısı yapan Doğan “ekiplerimizle birlikte mahallede yürüttüğümüz çalışmaları yerinde inceledik, yapmayı planladıklarımızla ilgili de tespitlerde bulunduk. İzmit Belediyesi olarak mahallemizin fiziksel iyileştirilmesi ve sosyal imkânlarının gelişmesi için elimizden gelini yapıyoruz. Mahallemizde parke, merdiven ve korkuluk çalışmalarımıza devam ediyoruz. Fiziki olarak mahallemize yapmış olduğumuz hizmetlerimizin yanı sıra sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini mahallemize yapıyoruz. İzmit’in en büyük mahalle konağını mahallemizde açtık. Yine okullara yaptığımız destekler, emeklievi projesi, parklar, yollar yaptığımız hizmetlerden sadece bazıları.

Boş Alan Bulmakta Zorlanıyoruz

Tavşantepe bölgesi eski bir yerleşim alanı olduğundan mahallede boş alan bulmak ve yeni yapılar yapmak oldukça zor. Ama biz elimizden geleni yapıyoruz. Mahalledeki gençlerimiz gençlik merkezi talebinde bulundular. Uygun boş alanın bulunması halinde biz de memnuniyetle kendileri için bir merkez yapacağımızı kendilerine söyledik” şeklinde konuştu.

 -
 -
 -