Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram
9°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

Haberler

Çocuk Meclisi'nin İlk Ziyareti Başkan Doğan’a

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 751
Çocuk Meclisi'nin İlk Ziyareti Başkan Doğan’a

İzmit Belediyesi Çocuk Meclisi yeni yönetimi, ilk ziyaretini Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’a gerçekleştirdi.

İzmit Belediyesi Çocuk Hakları Masası tarafından kurulan 140 üyeli çocuk meclisinde, geçtiğimiz Kasım ayında seçim yapılarak meclis başkanı, başkan yardımcısı, genel sekreter ile komisyonlar belirlenmişti.

Başkan Amcalarından Destek İstediler

Çocuk Meclisi yeni Başkanı Özel Yahyakaptan On Adım Eğitim Bilimleri Ortaokulu 7. Sınıf Öğrencisi Meyra Karadere ve meclis komisyon üyeleri seçimlerin ardından ilk ziyaretini Belediye Başkanı Doğan’a gerçekleştirdi. Heyet, hayallerini anlatarak, projeleri için Başkan amcalarından destek istedi.

Her Zaman Yanınızda Olacağız

Çocuk Meclisi'nin ziyaretlerinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Nevzat Doğan, öğrencilerden kentimize dair projeler istedi. Ziyaretle ilgili açıklamalarda bulunan Doğan, “Okul Meclisiniz daha önceki çalışmalarında çok başarılıydı, tebrik ediyorum. Yeni dönem, yeni heyecanlarla yeni projeler geliyor. Güzel projeler gerçekleştireceksiniz, biz de belediyemiz olarak her zaman yanınızda olacağız ve destekleyeceğiz.

Proje Bekliyorum

Biz İzmit Belediyesi olarak siz çocuklarımızla çok anlamlı projeler gerçekleştiriyoruz. Gönüllü Zabıtalarımız, İzcilerimiz, Çocuk Meclisimiz, Çocuk Hakları Okulumuz gibi birçok faaliyetimiz var. Ama toplum olarak hepimizin kafa yorması gereken bazı konular var. Bu konularda sizlerden de özel projeler bekliyorum. Bu önemli konulardan biri temizlik konusudur. Ben şehrimizin Türkiye’nin ve Avrupa’nın en temiz şehri olmasını arzu ediyorum. Avrupa’dan gelenler bizim şehrimizi temiz buluyorlar. Temizlik her yaşta ki vatandaşımızın dikkat etmesi gereken bir konu. Temiz İzmit, temiz şehrim olsun diyerek sizlerden bu konuda proje bekliyorum.

Projeleriniz Türkiye’ye Örnek Olabilir

Kedi ve köpekler bizim dünyamızın yaşam ortaklarıdır, onlarla yaşamayı öğrenmeliyiz. Hayvanlarımızla ilgili de projeler yapıyoruz. Onların özellikle zarar görmemesi, eziyet çekmemesi, insanların da zarar görmemesi yönünde projelerinizi bekliyoruz. Belki de bu projeleriniz Türkiye’ye örnek olabilir” dedi.

Meclis Çalışmalarını Anlattı

Çocuk Meclisi Başkanı 7. Sınıf öğrencisi Meyra Karadere de “Başkanım bizi ağırladığınız için teşekkür ederiz. Geçtiğimiz dönemlerde meclis çalışmalarında arkadaşlarımız çok güzel fikirler üretmiş ve bu fikirleri bu dönemde bizler için ilham kaynağı olmuştur. Sizlerin bize olan güveniniz ve desteğiniz ortada. Bizde sizin bu güveninize layık olmak için elimizden geleni yapacağız” diyerek Çocuk Meclisi çalışmaları hakkında bilgi verdi.

 -