Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram
7°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

Haberler

DOĞAN’DAN PALYATİF BAKIM MERKEZİNE ZİYARET

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 829
DOĞAN’DAN PALYATİF BAKIM MERKEZİNE ZİYARET

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne bağlı olan Alikahya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi bünyesinde hizmete veren 16 yataklı Palyatif Bakım Merkezi’ni ziyaret etti.

Çeşitli nedenlerle yoğun bakımda kaldıktan sonra, evlerine gidecek hastalara ara bakım ve tedavi hizmeti sunulan birimde bulunan hastaları tek tek ziyaret eden Başkan Doğan’a, Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Hüseyin Şaşkın, Başhekim Yardımcısı Op. Dr. Yusuf Atakan Baltrak, Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi Sorumlu Müdür Yardımcısı Mehmet Fatih Zer ve Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür Yardımcısı Reyhan Aydın eşlik etti.

Hastane ziyaretlerinin önemine dikkat çeken Doğan “Cumhurbaşkanımız ‘vatandaşımızı ziyaret edin, derdini paylaşın’ diyor. Biz de Cumhurbaşkanımızın bu anlayışıyla hareket ediyoruz” dedi.

Şükriye Teyzeye Süpriz Kutlama

Palyatif Bakım Merkezi’nde yaklaşık 2 aydır tedavi gören 78 yaşındaki Şükriye Küçük’ü de ziyaret eden Doğan, doğum gününü birlikte kutlayarak pasta kestiler. Hastanede yapılan bu kutlamanın anneleri için büyük anlam taşıdığını belirten Şükriye Küçük’ün oğlu Hasan Küçük de Başkan Doğan’a teşekkür etti.

Çok Emeğim Var

Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nin açılmasında büyük emeğinin olduğunu söyleyen İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan “bu hastane için çok uğraşmıştım. Kadın Doğum Çocuk Hastanesi için Avrupa’dan alınabilecek bir kredi vardı. Bu krediyi alabilmek için proje hazırlattım böylelikle krediyi almaya hak kazandık. Büyük emekler sonucunda hastanenin kurdelesini kesmekte bana nasip olmuştu. Palyatif bakım bazen gözden kaçan bir hizmet dalıdır. Bununla ilgili Bakanlığımız Türkiye genelinde çok güzel bir çalışma başlattı. Bu hastanemizde de bu çalışmanın en güzel örneğini görüyoruz. Başhekimimize ve tüm sağlık çalışanlarımıza çok teşekkür ediyoruz. İzmit Belediyesi olarak bizde hasta yakınlarına ve gerektiğinde de hastalara psikoterapi yapabilecek uzman bir psikoloğumuzu onların hizmetine sunduk. Her şey vatandaşımızın daha sağlıklı ve huzurlu olması için” şeklinde konuştu.

 -
 -
 -
 -