Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram
19°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

Haberler

DÜNYA SANAT GÜNÜ, FESTİVAL HAVASINDA KUTLANDI

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 928
DÜNYA SANAT GÜNÜ, FESTİVAL HAVASINDA KUTLANDI

İzmit’te Dünya Sanat Gününü, festival havasında kutlandı.

İzmit Belediyesi öncülüğünde, Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, İzmit Halk Eğitim Müdürlüğü, Kocaeli Güzel Sanatlar Lisesi, Mustafa Türk Sanat Galerisi, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, 24 Kasım Anadolu Lisesi, Kocaeli Sanat Evi Derneği, İZMEK  ile Mardin Kızıltepe’den misafir olarak gelen kursiyerlerin katılımıyla gerçekleşen etkinlik renkli görüntülere sahne oldu.

Yürüyüş Yolu Fevziye Camii önünde çeşitli sanat etkinliklerinin düzenlendiği etkinliğe vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Festival havasındaki etkinliğe İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nigar Pösteki, AK Parti İzmit İlçe yöneticileri, İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı Güray Oruç ve çok sayıda vatandaş da katıldı.

İzmit’e Sanat Yakışıyor

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan yaptığı konuşmada “İzmit’e ve İzmit halkına sanat yakışıyor. Sanat insan yaşamına kalite, huzur ve insan ilişkilerine de sıcaklık katan bir kavramdır. İzmit Belediyesi olarak Güzel Sanatlar Fakültemiz ile işbirliği içerisinde 9 yıldır bir çalışma yapıyoruz. Dünya Sanat Günü kapsamında böyle güzel bir etkinlik düzenledik Etkinliğimize kayyum danışmanlığı yaptığım belediyeler de katılıyor. Mardin’den de misafirlerimiz var. Kadınlara, gençlere, çocuklara yönelik faaliyetlerimiz devam ediyor.

Tüm Sanatları Destekleyeceğiz

İzmit Belediyesi Türkiye’nin ve gönül coğrafyamızın belediyesidir. Biz iyi ve marka bir belediyeyiz. Paramızı zamanımızı, milletimizin emanetlerini çok dikkatli kullanan bir belediyeyiz. Bu yaz baharla birlikte çok daha yoğun özellikle sokakta ki sanatsal faaliyetleri çok daha yoğun hissedeceğiz. Tüm sanatları desteklemeye devam edeceğiz” dedi. Konuşmaların ardından stantlar gezildi.

 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -