Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram
26°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

Haberler

HÜRRİYET “GEÇMİŞTEN GELECEĞE UZANAN EVLERİYLE İZMİT ADINI HAK ETTİĞİ GİBİ YAŞAYACAK”

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 591
HÜRRİYET “GEÇMİŞTEN GELECEĞE UZANAN EVLERİYLE İZMİT ADINI HAK ETTİĞİ GİBİ YAŞAYACAK”

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Kozluk Mahallesi Ruşen Hakkı caddesinde bulunan Efeler Konağı ve cadde üzerinde bulunan tarihi binalarda incelemelerde bulundu. Bölgedeki tarihi yapılarda yapılabilecek çalışmaları inceleyen Başkan Hürriyet “geçmişten geleceğe uzanan evleriyle İzmit, adını hak ettiği gibi yaşayacak” dedi.

 

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet,   projelerini hayata geçirmek ve İzmit’i cazibe merkezine dönüştürebilmek için şehir genelinde incelemelerine devam ediyor.   Bu kapsamda Kocaeli Öğrenim Vakfı başkanı Şerif Ünan'ın kızı Selime Aslı Ünal tarafından restore edilen Kozluk Mahallesi Ruşen Hakkı Caddesi’nde bulunan Efeler Konağında ve aynı cadde üzerinde bulunan tarihi binalarda incelemelerde bulunan Başkan Hürriyet, binalar ve çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Kocaeli Öğrenim Vakfı Başkanı Şerif Ünan’ın kızı Selime Aslı Ünan ve Belediye meclis üyeleri Süleyman Şen ve Çetin Sarıca’nın da eşlik ettiği incelmelerde bölgede yapılabilecekler konuşuldu.

 

BELGEDE DÜZENLEME YAPACAĞIMIZ ALANLAR MEVCUT

 

Şehrin tarihine kavuşması ve bölgenin cazibe merkezi olması için ellerinden geleni yapacaklarını belirten Başkan Hürriyet “şehrimizin tarih, kültür sanat şehri İzmit adını hak ettiği şekilde yaşaması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. Bölgede düzenleme yapabileceğimiz alanlar mevcut. Yapacağımız düzenlemelerle bu alanları sosyal etkinlik alanlarına dönüştürebiliriz. Ayrıca,  Kocaeli Öğrenim Vakfı ile birlikte yeni projeleri de hayata geçirebiliriz” dedi.

 

 

 

 

 -
 -
 -
 -
 -