Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram
19°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

Haberler

İZMİTLİ ÖĞRENCİLERE HER GÜN BİSİKLET DAĞITILIYOR

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 999
İZMİTLİ ÖĞRENCİLERE HER GÜN BİSİKLET DAĞITILIYOR

İzmit Belediyesi’nin “haydi bisikletle okula” projesi kapmasında binlerce öğrenciye bisiklet dağıtılıyor.

7 yıl önce başlatılan proje kapsamında 70 binden fazla çocuk bisiklet sahibi olacak. Sadece bu sene İzmit’te 12 bin 500 öğrenciye bisiklet dağıtılacağını söyleyen yetkililer “yaklaşık bir ay önce başlattığımız bisiklet dağıtımlarını Mayıs sonuna kadar tamamlayacağız” dediler.

Bisiklet dağıtımları Alikahya bölgesinde bulunan Emek Dayanışma Ortaokulu, Fatih Ortaokulu ile Fatih İmam Hatip Ortaokulu ile devam etti. Üç okuldan 140 öğrenciye bisikletleri İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan tarafından teslim edildi. Bisiklet dağıtımlarına Başkan Doğan’ın yanı sıra belediye meclis üyesi Ersin Alpaslan, Belediye Başkan Yardımcısı Güray Oruç, Emek Dayanışma Ortaokulu Müdürü İsmail Ünlü, Fatih Ortaokulu Müdürü Murat Hanönü, Fatih İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Abdullah Tileklioğlu, AK Parti İzmit İlçe Yöneticisi Cemil Karaca, mahalle muhtarları, okul aile birlik başkanları, öğretmenler, öğrenciler ile veliler katıldı.

2009 Adaylık Projem

Okul bahçelerinde düzenlenen törenlerde konuşan Başkan Doğan “güzel bir bahar gününde hep birlikte yüzlerimizin güldüğü çok güzel bir dağıtımı yapıyoruz. Bisiklet, 2009 adaylık projemdir. İlk başlarda bu konuya burun kıvıranlar, küçümseyenler oldu. Binlerle başladığımız proje kapsamında şimdiye kadar 70 bin bisiklet dağıttık.

Türkiye’ye Model

Hedefimiz İzmit’te bisiklet girmeyen tek ev bırakmamaktır. İzmit’ten 7 yıl önce ateşini yaktığımız bisiklet projemiz bütün Türkiye’ye örnek oldu. Artık yurdun dört bir yanında öğrencilere bisiklet dağıtılıyor. Sağlıklı yaşam için bisiklete binin. Avrupa’nın birçok ülkesinde araçtan çok bisikletle ulaşım sağlanıyor. Biz de Türkiye’ye model olacak bu projeyi başlattık. Bisiklet projesi önce eğitimle başlıyor. Önce başta çocuklar olmak üzere herkesi bisiklet kullanmayı öğretiyoruz. Bisiklet yolları yaptık. Artık İzmit’te binlerce kişi bisiklet kullanıyor. Sadece öğrencilere bisiklet vermekle kalmadık öğretmenlerimize de, muhtarlarımıza, imamlarımıza bisiklet verdik. Çocukları kendi çocuklarım gibi görüyorum. Biz sizleri seviyoruz. Ayrımız gayrımız yok. Ülkemiz ne badireler geçiriyor. Emperyalistler emellerini Anadolu coğrafyamızda sürdürüyorlar. Her seferinde derslerini alıyorlar ama yine de sürdürüyorlar. Onun için birlik beraberliğe ihtiyacımız var. Bize düşen çok çalışmak ve görevimizi en iyi şekilde yerine getirmektir. Çağdaş dünyayı yakalayıp geçeceğiz” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından öğrencilere bisikletleri teslim edildi.

 -
 -
 -