Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram
20°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

Haberler

İZMİT’TE KONTEYNIRLAR TEMİZLENİYOR

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 603
İZMİT’TE KONTEYNIRLAR TEMİZLENİYOR

İzmit Belediyesi’nin daha temiz bir İzmit için mahallerde yürüttüğü temizlik çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.  Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi,  çalışmalarını daha da hızlandıran Belediyenin Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, mahallerde yürütülen çöp toplama ve temizlik işlemlerinin yanı sıra çöp konteynırlarının yıkama işlemine de devam ediyor.

Özel olarak dizayn edilmiş bir araçla mahallerde çöp konteynırları, bulundukları alanda yıkanıp tekrar yerine konuluyor.

 

GÜNDE 50 KONTEYNIR

 

Belli periyotlarda ve planlama doğrultusunda  günlük ortalama 50 adet konteyner’ın yıkandığını belirten Belediyenin Temizlik İşleri Müdürlüğü yetkilileri “ mahallerimizde yürüttüğümüz rutin temizlik hizmetinin yanı sıra çöp konteynırlarının temizliği konusunda da ayrı bir çalışma yürütüyoruz.  Çöp konteynırlarına poşetsiz, gelişi güzel atılan çöpler, boya ve yapışkan kimyasallar konteynırda kötü görüntülere, koku ve sinek oluşumuna sebep olmaktadır. Bu tür kötü görüntülerin yaşamaması için oluşturduğumuz özel ekibimizle birlikte konteynır yıkama çalışmasını gerçekleştiriyoruz” dediler.

 

 -
 -