Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram
4°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

Haberler

KADIN KOOPERATİFLERİ GÜÇLENDİRME TOPLANTISI

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 73
KADIN KOOPERATİFLERİ GÜÇLENDİRME TOPLANTISI

Kurulma aşamasında olan ve İzmit Belediyesinin desteklediği Kadın Kooperatifinin güçlendirilmesi adına, Kocaeli Ticaret İl Müdürlüğü tarafından toplantı düzenlendi.

İzmit Belediyesinin öncülüğünde kurulan Kadın Kooperatifinde bulunan birbirinden farklı meslek dallarından 14 girişimci kadına Kocaeli Ticaret İl Müdürü Veysi Uzunkaya tarafından ülkemizde kadın kooperatifleri konulu eğitim verildi. İzmit Belediyesi makam toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya İzmit Belediyesi Başkan Yardımcıları Dilek Yalçın ve Sibel Solakoğlu’nun yanı sıra Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Dilek Alp, Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Sinem Gülenç, Park Bahçeler Müdürü Aysun Bolat Kılıç ve Kırsal Hizmetler Müdürü Şafak Üzümoğlu katılım sağladı.

Ülkemizde Kadın Kooperatifleri

Kocaeli İl Ticaret Müdürü Veysi Uzunkaya’nın vermiş olduğu ve kadın girişimciler için verimli geçen eğitimde ülkemizde kadın istidamı, dünyada kooperatifçilik, ülkemizde kadın kooperatifi hareketleri, başarılı kadın kooperatifi örnekleri, yerel idarelerin rolü ve önemi ile kadın kooperatiflerinin başarılarını arttıran faktörler kadın girişimcilere aktarıldı.

“İzmit İçin Büyük Kazanım”

Projenin önemine değinen kadın girişimciler, İzmit Belediyesinin desteklediği projenin kadınlar ve kent için büyük kazanım olduğu görüşünde birleşiyor. Projeyle ilgili görüşlerini belirten Arzen Sanat Evi işletmecisi İnci Öztürk, “İzmit için büyük bir kazanım. Özellikle kadın istihdamını artırmak için güzel bir kazanım ve çok büyük bir proje. Projenin bütün aşamaları hazır.  Bu saatten sonra bizim de desteklerimizle hayata geçirecekler” dedi. 

“Başkan Hürriyet’e Teşekkür Ediyoruz”

Gonca Berktay (Gonca Berktay Akademi): “İzmit için büyük bir şans. İzmitli kadınlar için de büyük bir şans çünkü neredeyse birçok sektörle ilgili istihdam edilmemiş kadın bırakmamayı hedefliyoruz. Çok güzel hedeflerimiz ve çok güzel projelerimiz var. Bunları kısa zaman içerisinde hayata geçirmiş olacağız. Biz küçük düşünen bir kooperatif olmak istemiyoruz, büyük  düşünmek istiyoruz. Bir şey üretiyorsak bunu sadece mahalle arasında ya da Sanat Sokağı’nda satmak istemiyoruz. Biz bunu dünyanın her köşesine satmak istiyoruz. Aynı zamanda sürdürülebilir kazanç olmasını istiyoruz. İzmit Belediyemizin bu çalışması bizim için büyük bir fırsat. İzmit Belediye başkanımız Fatma Kaplan Hürriyet’e çok teşekkür ediyoruz”

“Başkanımıza Bu Konuda Da Güveniyoruz”

Kadriye Akcan (Terzi): “Bu konuda çok heyecanlıyım çünkü büyük bir destekçisiyim. Ben de kadınların ekonomiye katkıda bulunmalarını, ayaklarının üzerinde durmasını isteyen bir kadınım. Kadınların çalışmasını çocuklarının daha iyi yetiştirilmesini istiyorum. Bu yüzden destekliyorum. Büyük pazar alanları yaratacağız. Hedefimiz çok güzel. Başkanımıza da bu konuda güveniyoruz”

“Kadınların Kazanç Sağlaması İçin Çalışacağız”

Bedriye Yıldız ( Karaabdülbaki Köyü): “Kadın Kooperatifleri konusunda benim de düşündüklerim vardı. Fatma Başkanımızın belediye başkanı seçilip tüm kadınları ekonomiye katkıda bulunmaları için uğraşlarından dolayı, kadın kooperatifinin içinde bulunmak istiyorum. Çevremdeki kadınları bu konuda bilgilendirerek hem tarımsal, hem de el emeği ürünlerinden kazanç sağlamaları için uğraşacağız”

 

 -
 -
 -