Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram
30°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

Haberler

SAHNE İZMİT, 19 MAYIS’TA KORONAVİRÜS TANIMADI

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 136
SAHNE İZMİT, 19 MAYIS’TA KORONAVİRÜS TANIMADI

İzmit Belediyesi Sahne İzmit Halk Dansları Topluluğu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında evden gerçekleştirdikleri gösterilerle, İzmitlilere online olarak bayram coşkusunu yaşattılar.

İzmit Belediyesi Sahne İzmit Halk Dansları Topluluğu’nun dans aşkı koronavirüs tanımadı. Salgın nedeniyle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında tüm etkinliklerin iptal edilmesi, genç dansçıların gösterilerini gerçekleştirmesine engel olamadı. Gençlerin evlerinden sergilediği gösteri 19 Mayıs ruhunu yansıtırken vatandaşlardan da tam not aldı. Ayrıca İzmit Belediyesi tarafından gerçekleştirilen 19 Mayıs korteji ile birçok mahallede sahne alan ekip, cam ve balkonlardan kendilerini izleyen İzmitlilerden alkışları topladı.

Başkan Hürriyet’ten Gençlere Teşekkür

İzmit’te kültür sanat etkinliklerini arttırarak şehre renk getiren ve sanata ve sanatçıya verdiği değerle bilinen İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, “Gençlerimiz virüsten dolayı daha önceki bayramlardan daha farklı bir bayram geçirmelerine rağmen heyecanlarını yitirmediler. Onların heyecanı, umudu bizlere de umut veriyor. Evlerinden 19 Mayıs coşkusuna ortak olan Sahne İzmit ekibine tüm kalbimle teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

 -
 -