Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram
20°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

Haberler

SPEAKİNG KAFE’DE ROMANYA KÜLTÜR GECESİ

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 285
SPEAKİNG KAFE’DE ROMANYA KÜLTÜR GECESİ

İzmit’te dünya kültürleri tanıtılmaya devam ediyor.

İzmit Belediyesi’ne ait olan Speaking Cafe dünya kültürlerini ağırlıyor.

Şimdiye kadar birçok ülkenin kültürünün tanıtımının yapıldığı Speaking Cafe, son olarak Romanya Kültür gecesine ev sahipliği yaptı. Belsa Kuyumcular Çarşısı üzerinde bulunan Speaking Cafe’de Romanya Kültür gecesinde ülkenin ulusal marşı okunduktan sonra ülke hakkında bilgiler verildi.

Romanya Kültürü Tanıtıldı

Roberta Tripea tarafından yapılan sunum ile Romanya mutfağı, geleneksel dansları hakkında videolar izlendi. Avrupa’nın en büyük festivallerinden olan Untold Festivali hakkında görsel sunum gerçekleştiren Roberta Tripea son olarak Romanya’nın görülmesi gereken tarihi ve Turistik yerler hakkında bilgi verdi. Genç ziyaretçilerin yanı sıra ilimizde bulunan AIESEC stajyerleri de kültür gecesine yoğun ilgi gösterdi.

Hem Dil, Hemde Dünya Kültürlerini Öğreniyoruz

İngilizce dışında başka bir dilin konuşulmadığı kafedeki atmosferin İngiltere’den farksız olduğunu söyleyen öğrenciler “kafede sanki kendimizi Londra’da hissettik. Kafe sayesinde hem dilimiz gelişiyor; hem de dünya kültürlerini öğrenme imkanı buluyoruz. İzmit Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan’a böylesine güzel bir mekân için çok teşekkür ederiz” dedi.

 -