Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram
20°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

MÜDÜRLÜKLERİMİZ

Park ve Bahçeler Müdürlüğü

Aysun BOLAT KILIÇ
Park ve Bahçeler Müdürü
Birimler

Proje Ve Uygulama Birimi

1)Belediye sınırları içerisinde bulunan ve İmar planında dinlenme parkı, çocuk bahçesi, spor alanları, yaya bölgeleri ve yeşil alan olarak tesis edilecek yerleri tespit ederek projelerinin hazırlanması veya hazırlatılması.

2) Müdürlüğümüz personelince yapılan park projelerinin uygulamasını ve kontrollüğünü yapmak.

3) Onayı alınan projelerin uygulama ve detay projelerinin hazırlanması veya hazırlatılması.

4) İhalesi yapılarak yapımına başlanan tüm projelerin yerinde mesleki kontrollerinin yapılması ve uygulama sırasında oluşabilecek değişikliklere göre revizyon projelerinin hazırlanması.

5) Kullanım ömrünü tamamlayan ve peyzaj mimarisine uygun özelliğini kaybeden parkların revizyon projelerini hazırlamak ve uygulamasını yaptırmak.

6) Büyükşehir Belediyesi İmar Yönetmeliği madde 59 ve madde 67 gereği peyzaj projelerinin uygunluğunu kontrol ederek, onaylamak.

7) Başkanlık Makamı'ndan gelen talimatlar ve süper hizmet masası, muhtar hizmet masası ya da muhtelif birimlerden gelen talepler doğrultusunda yapılması gereken park, çocuk bahçesi, spor alanları ve yeşil alanların projelerini hazırlamak veya hazırlatmak.

Park ve Bakım Birimi

1) Mevcut yeşil alanların, orta refüj, oturma köşesi ve parkların bakım (budama, form budama, yabani ot alımı, tırpan, çapalama, ilaçlama, gübreleme, sulama, sert zemin tamiratı vs.) ve onarımını yapmak veya ihale yolu ile yaptırmak.

2) Mevcut parkların günlük temizliklerini yapmak.

3) Mevcut parkların yıllık bakım programlarını hazırlamak

Ağaçlandırma ve Budama Birimi

1) Belediye sınırları içerisindeki mevcut park, yeşil alan, refüj ve yol kenarları dâhil olmak üzere tüm ağaçların budama çalışmalarını yapmak.

2) Belediye sınırları içerisinde parklarda, yeşil alanlarda ve planlarda ağaçlandırma alanı olarak ayrılmış alanlarda ağaçlandırma çalışmaları yapmak.

3) Belediye sınırları içerisinde bulunan köylere ve vatandaşa gerektiğinde fidan dağıtmak.

4) Dilekçe ile müracaat edildiğinde ve teknik elemanlarımız tarafından incelenerek çevreye zarar verdiği tespit edilen özel mülkiyete ait ve sahibine ulaşılamayan alanların tırpan ile temizliğini yapmak.

Fidanlık Birimi

1) Fidanlıktaki mevcut bitkilerin bakımını yapmak.

2) Belediye sınırları içerisindeki mevcut parklarda kullanılmak üzere süs bitkilerinin gerekli görüldüğünde üretimini yapmak.

3) Belediye sınırları içerisindeki mevcut parklarda kullanılacak bitkilerinin gerekli olduğunda dışarıdan teminini sağlamak.

4) Fidanlığa giren ve çıkan bitkilerin kontrolünü sağlamak.

Şantiye Birimi

1) Belediye sınırları içindeki sorumluluğu belediyemize ait olan tüm parkların ahşap mobilya ve ağaç kaynaklı eksikliklerinin giderilmesini sağlamak ve ahşap işlerinin yapmak

2) Belediye sınırları içindeki sorumluluğu belediyemize ait olan tüm parkların elektrik arızalarını gidermek ve elektrik işlerini yapmak,

3) Belediye sınırları içindeki sorumluluğu belediyemize ait olan tüm parkların metal kaynaklı arızalarının giderilmesi ve kaynak işlerinin yapılması,

4) Belediye sınırları içindeki sorumluluğu belediyemize ait olan tüm parkların boya eksiklerinin giderilmesi, periyodik boyalarını yapmak,

5) Belediye sınırları içindeki sorumluluğu belediyemize ait olan tüm parkların su ve havuz arızalarını gidermek ve gerekli görülen parklara otomatik sulama sistemi döşemek.

6) Müdürlüğümüz tarafından yapılan parklarda ve diğer proje çalışmalarında gerek olduğunda proje birimine şantiye ekibi olarak destek vermek.

7) Depoya giren ve çıkan malzemelerin kontrolünü sağlamak.