Gezinti Bağlantılarını Atla
  ANASAYFA
  BAŞKAN
  BAŞKANA MESAJ
  KENT HARİTASI
  İMAR DURUMU
  KURUMSAL
  SÜPER HİZMET MASASI
  BİLGİ HİZMETLERİ
  ONLINE TAHSİLAT
  CANLI YAYIN
  İLETİŞİM
Diğer Başlıklar
Pişmaniye Festivali Viyana’dan Start Alacak
İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın yaklaşık 6 yıl
Konteynırlar Yeraltına İniyor
İzmit’te çöp konteynırlarını yeraltına alma çalışmalarında
İzmit´te Simülasyonlu Bisiklet
İzmit Belediyesi Başkanı Nevzat Doğan, bisiklet kullanımını özen
İzmit Belediye Meclis Toplantısı Yapıldı
İzmit Belediyesi Mart dönemi meclis toplantısı Belediye Başkanı
Belsa´da Otizm Konferansı
İzmit Belediyesi ile Kocaeli Otistik Çocuklar Derneği işbirliği
HABERLER
Yarbay Refik Cesur´da Karne Heyecanı

2009-2010 eğitim ve öğretim döneminin sona ermesi nedeniyle Yeşilova Mahallesi'nde bulunan Yarbay Refik Cesur İlköğretim Okulu'nda karne töreni düzenlendi. Törene İzmit Kaymakamı Sabit Kaya,İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezgin Çuhadar, Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Satılmış Tekindal, Yeşilova Mahalle Muhtarı Selahattin Kural, Yarbay Refik Cesur İlköğretim Okulu Müdürü İbrahim Karaman ile veliler katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Çuhadar yaptığı konuşmada  İzmit'te 247 eğitim yuvasında 98 bin öğrencinin karne heyecanı yaşadığını söyledi. İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan da "Eğitim belediyemizin birinci önceliğidir.Her zaman okullarımıza imkanlarımız dahilinde destek olmaya çalışıyoruz. Muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak, güçlü, büyük ve müreffeh devlet olmanın yolu geleceğimiz olan yavrularımızı en iyi şekilde eğitmemizle mümkündür" dedi.

BAŞKANDAN MÜJDE

Karne töreni sırasında öğrencilere, İzmit Belediyesi'nce çocuklar için hazırlanan Pişman Dergisi'nin ikinci sayısı da dağıtıldı.Başkan Doğan, öğrencilere müjdeli bir haber de vererek "Haydi çocuklar havuza " kampanyası çerçevesinde Alikahya Kültür Merkezi bahçesinde,Bekirder'deki Mimarsinan İlköğretim Okulu'nda,Santral mevkiindeki Mimarsinan Lisesi bahçesine ve Kuruçeşme'deki Kılıçaeslan İlköğretim Okulu bahçesine çocuklarımız için yüzeme havuzları kurulacak. 10 gün içinde hazır olacak yüzme havuzlarından bütün çocuklarımız yararlanacak" şeklinde konuştu. İzmit Kaymakamı Sabit Kaya'da milli, manevi, kültürel ve yasalarda kendini bulan Atatürk milliyetçiliği ilkeleri doğrultusunda öğrencilere en iyi şartlarda eğitim verildiğini söyledi.

Bin 200 öğrencinin eğitim gördüğü Yarbay Refik Cesur İlköğretim Okulunda 107 öğrenci  de mezuniyet heyecanını yaşadılar. Okul bahçesinde düzenlenen karne törenine  Yarbay Refik Cesur İlköğretim Okulu Folklor ekibi ile aynı okulun ana sınıfı öğrencileri  Kafkas Halk Dansları gösterileriyle renk kattılar. Törende okul birincisi olan Fatma Doğrul'a İzmit Kaymakamı Sabit Kaya, okul ikincisi Nebise Baştürk'e İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, üçüncü olan İrem Akcan'a da İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezgin Çuhadar karnelerini verdiler.


Geri |
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 18.06.2010 16:27:41
 
Kayıt Okuma Bilgileri
Okuma Sayısı 1374

| Paylaş |    
FaceBook ta paylaş friendfeed ta paylaş Twitter da paylaş Goggle da paylaş delicous da paylaş myspace da paylaş linkedin da paylaş mixx da paylaş digg da paylaş stumbleupon da paylaş xing da paylaş
Fotoğraflar
 
Site Haritası |
İletişim |