Gezinti Bağlantılarını Atla
  ANASAYFA
  BAŞKAN
  BAŞKANA MESAJ
  KENT HARİTASI
  İMAR DURUMU
  KURUMSAL
  SÜPER HİZMET MASASI
  BİLGİ HİZMETLERİ
  ONLINE EMLAK VERGİSİ
  CANLI YAYIN
  İLETİŞİM
Diğer Başlıklar
Belediye Meclisi Aralık Toplantısı Yapıldı
Başkan Doğan, meclise turuncu atkıyla geldi. Turuncu aktı takara
Komisyon´dan Kentsel Dönüşüm Alanında İnceleme
kentsel dönüşüm yapılacak olan Cedit Mahallesi’ndeki bölge
Veliahmet´te Mahalle Turu
son mahalle inceleme gezisi Veliahmet’te yapıldı
Düzce TSO Başkanından Doğan´a Ziyaret
Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Fahri Çakır, İzmit Beledi
Geri Dönüşüm Çalışmaları Son Sürat
yetkililer, 2010 yılından beri 14 tonu okullar olmak üzere topla
HABERLER
İzmek Güzel Bir Gelecek

İzmit Belediyesi ile Halk Eğitim Müdürlüğüyle işbirliği ile düzenlenen meslek edindirme kurslarının yılsonu kurslarının sertifika ve sergi açılışları Alikahya ve Kozluca köylerindeki etkinliklerle devam etti. İZMEK (İzmit Meslek Edindirme  Kursları) tarafından Alikahya Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi, Karadeniz Mahallesi ve Kozluca Köyünde açılan kurslarda 10 branşta 176 kursiyer sertifikalarını aldı. Kurs merkezlerinde yapılan törenlere İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Acar, İzmit Halk Eğitim  Müdür Vekili Lale Çınar, Müdür Yardımcısı Hayrettin Erdem, Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanı Vedat Yoldaş, İzmit Ziraat Odası Başkanı Şinasi Turoğlu, Alikahya Cumhuriyet Mahalle Muhtarı Sevgi Koyun, Yuvam Akarca Mahalle Muhtarı Müyesser Yılmaz, Karadeniz Mahalle Muhtarı Celal Şar, Sepetçi Köyü Muhtarı Mehmet Çetin, Kozluca Köyü Muhtarı Yusuf Karaaslan, ve kursiyerler hazır bulundu.

 

ÖRNEK ÇALIŞMALAR YAPILIYOR

 

Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi önünde yapılan sergi açılışından önce Alikahya Türkiye Büyük Millet Meclisi İlköğretim Okulu'nun Bolu ve Ürgüp yöresinin halk oyunları gösterileri yapıldı. İZMEK Gitar kursu kursiyerlerinin mini gösterisinden sonra bir konuşma yapan İzmit Halk Eğitim Müdür Vekili Lale Çınar, "Meslek edindirme kurslarına yerel yönetimlerin büyük desteği var. Bizlerin her zaman yanında olan İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan'a ve ekibine teşekkür ediyorum" dedi. İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Acar'da yaptığı konuşmada, "İZMEK olarak 34 kurs merkezimizde 96 branşta 5 bin kursiyere eğitim verildi.Başka bir deyişle 5 bin kişi meslek sahibi oldu. İzmit Belediyesi olarak Türkiye'ye örnek çalışmalar yapıyoruz" şeklinde konuştu.

 

İZMEK Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nde El Nakışı Öğretmeni Gökçe Kesgin, Mefruşat Öğretmeni Hediye Filiz, İngilizce Öğretmenleri Ayşe Taşoğlu, Çiğdem Pal, Bağlama Öğretmeni Yaşar Aslan, Gitar Öğretmeni Mertcan Doğu, Karadeniz Mahallesi Kurs Merkezi'nde Giyim Öğretmeni Necla Kılıç ve Kozluca Köyü Kurs Merkezinde Ev Tekstil Öğretmeni Ayşe Şimşek nezaretindeki kurslara katılanlara belgeleri verilirken  kursiyerler el emeği göz nuru eserlerini sergilediler. Birbirinden güzel eserlerden oluşan serginin 3 gün süreyle açık kalacağı öğrenildi.


Geri |
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 10.06.2011 14:03:54
 
Kayıt Okuma Bilgileri
Okuma Sayısı 2631

| Paylaş |    
FaceBook ta paylaş friendfeed ta paylaş Twitter da paylaş Goggle da paylaş delicous da paylaş myspace da paylaş linkedin da paylaş mixx da paylaş digg da paylaş stumbleupon da paylaş xing da paylaş
Fotoğraflar
 
Site Haritası |
İletişim |