Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
18°C
ETKİNLİK TAKVİMİ
Av. Fatma Kaplan Hürriyet
İzmit Belediye Başkanı

Başkandan Haberler

BAŞKAN HÜRRİYET AVRUPA BİRLİĞİ PROJE OFİSİ KURDU

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 893
BAŞKAN HÜRRİYET AVRUPA BİRLİĞİ PROJE OFİSİ KURDU

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, başta kadın ve çocuklar ile kırsal kalkınmaya yönelik projeler için Avrupa Birliği hibe programlarından etkin şekilde yararlanmak üzere Avrupa Birliği (AB) Proje ekibini kurdu.

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Avrupa Birliği (AB) hibe programlarından etkin şekilde yararlanmak amacıyla AB Proje Ekibini oluşturarak proje ofisi kurdu. Kentin sosyal yönden de gelişmesine katkı sağlamak amacıyla kurulan ekip toplantıda bir araya geldi. Toplantıya Başkan Hürriyet’in yanı sıra Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri, Birim Müdürleri ve Nazan Eser Köşe, Veysel Arif Yüksel, Selen Çiçek Uçar ve Burak Ergelen’in oluşturduğu AB proje ekibi katıldı.

Dış Kaynaklardan Faydalanabilmeliyiz

Yeni oluşturulan ekip için hayırlı olsun dileklerini sunan Başkan Hürriyet, “Avrupa Birliği ekibinden yalnızca AB destek fonları değil yurtdışı kaynaklarından nasıl faydalanabileceğimizi de araştırmalarını istiyorum. Bizim seçim bildirgemizde kadınlara, çocuklara, gençlere yönelik vadettiklerimiz var. Belediyenin mali kaynakları ortada olduğu için dış kaynaklardan da faydalanabilmeliyiz. Gerçekleştireceğimiz projelerde iş bilen insanlarla çalışmak istiyoruz. İşe yeni başlayan iki arkadaşımıza hayırlı olsun demek istiyorum. Liyakatle personel seçmeye çalışıyoruz. Bu noktada deneyimlerinizi bizler de görmüş olacağız. Sizlerden beklentim çocuklar ve kadınlar için, kırsal kalkınmaya yönelik farkındalık yaratan çalışmalar olacak.” ifadelerini kullandı.

Büyük Başarılara İmza Atabiliriz

Farkındalık yaratacak projelere imza atmayı hedeflediklerini belirten Başkan Hürriyet, “Çocuk kampüsü, inovasyon merkezi gibi projelerimizin içini bu ekip dolduracak. İçini doldururken de kaynak yaratabilirse veya farkındalık yaratacak bir çalışmaya imza atarsa bunlar kentimize fayda sağlayacaktır. Bu ekip oturacak, kafa yoracak, takipte olacak. Bir süre imkânlarımızı, olanaklarımızı göreceksiniz. Tanıma aşamasını geçtikten sonra da ciddi bir üretkenlik bekliyorum. Yeni fikirler, yeni alanlar, vatandaşa dokunan yeni faaliyetleri bana yaratabilirseniz eğer büyük başarılara hep birlikte imza atabiliriz” şeklinde konuştu.

 

 -
 -
 -
TWITTER
BAŞKANDAN HABERLER
facebook twitter instagram youtube