Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
6°C
ETKİNLİK TAKVİMİ
Av. Fatma Kaplan Hürriyet
İzmit Belediye Başkanı

Başkandan Haberler

BAŞKAN HÜRRİYET TIP BAYRAMINI KUTLADI

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 323
BAŞKAN HÜRRİYET TIP BAYRAMINI KUTLADI

Sağlık Emekçilerinin Kıymeti Salgında Daha Çok Anlaşıldı

Tıp Bayramı nedeniyle sağlık emekçilerinin gününü tebrik eden İzmit Belediye Başkanı Av.Fatma Kaplan Hürriyet korona günlerinde sağlıkçıların kıymetinin daha çok anlaşıldığını söyledi

İzmit Belediye Başkanı Av.Fatma Kaplan Hürriyet, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda sağlık hizmetlerinde önemli görevler üstlenen doktor, hemşire ve tüm emekçilerin gününü kutladı. Son derece kritik öneme sahip olan kutsal görevlerinde başarı ve sağlık dileyen Hürriyet toplumsal iyi halin korunmasını ve sağlık emekçilerinin şiddete maruz bırakılmamasını istedi.

Hakları Ödenemez

Başkan Hürriyet mesajında şu ifadelere yer verdi: “İnsan hayatını tehdit eden Covid-19 salgınıyla birlikte kıymetleri daha çok anlaşılan, kimsenin cesaret edemediği durumlarda yaşamlarını riske ederek halk sağlığı için ellerini taşın altına koyan, büyük bir özveriyle durmaksızın çalışan doktorlarımızı ve sağlık emekçilerini sadece bir gün değil, her gün el üstünde tutmak gerekiyor.

Halkı Düşündüler

Herkes kendisi ve ailesi için endişelenip evlerinden dışarı çıkmaya bile korkarken onlar kendi çocuklarını ve ailelerini günlerce görememe pahasına kendilerini toplumumuza adadı. Başlarda hakkında hiçbir şey bilinmeyen korona ile mücadele yolunda günlerce uykusuz kaldılar, yorgunluğa direndiler, Covid-19’a yakalandılar ve hatta halka hizmet için yaşamlarını yitirdiler.

Şiddete ‘Dur’ Deyin

Bu kadar büyük özverinin karşılığını ödemek mümkün değilken sağlıkçılarımızın zaman zaman hasta yakınları tarafından şiddete maruz bırakıldığına tanık oluyoruz. Gerektiğinde hastane koridorlarında uyuyan, şifa dağıtabilmek için yemek bile düşünmeden çalışan doktorlarımıza ve sağlık personeline saygısızlığa tahammülümüzün olmadığını da belirtmek isterim.

Tıp Bayramını Kutlarım

‘Beni Türk hekimlerine emanet ediniz’ diyerek doktorlarımıza olan güvenini ortaya koyan ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sevgisini ve takdirini kazanmış, bu kutsal, saygın ve onurlu mesleği büyük fedakarlıkla yerine getiren hekimlerimizin ve sağlık hizmetlerini halka ulaştırmada büyük özveriyle görev alan sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutlar, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.”

 

TWITTER
BAŞKANDAN HABERLER
facebook twitter instagram youtube