Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
6°C
ETKİNLİK TAKVİMİ
Av. Fatma Kaplan Hürriyet
İzmit Belediye Başkanı

Başkandan Haberler

CHP'DEN BAŞKAN HÜRRİYET'E ZİYARET

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 378
CHP'DEN BAŞKAN HÜRRİYET'E ZİYARET

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Başdanışmanı, Parti Meclis Üyesi ve İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak ve Parti Meclis Üyesi Aydın Milletvekili Bülent Tezcan İzmit’te gerçekleştirdikleri esnaf ziyaretinin ardından İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’i makamında ziyaret etti

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Başdanışmanı, Parti Meclis Üyesi ve İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak ve Parti Meclis Üyesi Aydın Milletvekili Bülent Tezcan İzmit’e gelerek esnafı ziyaret etti. Kendilerine İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Parti Meclis Üyesi Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı ve il yönetimi, CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar ve ilçe yönetimi eşlik etti. Esnafa kolaylık dileyen heyet, esnafın pandemi sürecinde yaşadığı sorunları ve çözüm önerilerini dinledi.

Kira Alınmayacak

İzmit esnafını gezerek kolaylık dileyen heyet programına Kocaeli Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği ziyareti ile devam etti. Ekibi karşılayan Oda Başkanı Kadir Durmuş, kentte esnafın yaşadığı sorunları ve talepleri iletti. İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, pandemi sürecinden sıkıntı yaşayan vatandaşlar için destek paketini devreye soktuklarını belirterek, Aralık, Ocak ve Şubat aylarında genelge ile kapatılan esnaftan işgal harcı almayacaklarını, kapanmayan esnaflarımızın geliri düştüğü için erteleme ve ödeme kolaylığı sağlanacağını, kirada bulunan ve pandemi sürecinde dükkânını açmayan kiracılardan işletme açılana kadar kira almayacaklarını ifade etti.

Önemli Sonuçlar Elde Ettik

Kocaeli Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği ziyaretinin ardından Başkan Hürriyet, CHP Genel Başkan Başdanışmanı Erdoğan Toprak ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan’ı makamında ağırladı. Makamda konuşan Tezcan, “Bugün esnaflarımızı ziyaret ettik. Özellikle pandemi döneminde Vatandaşın derdi sıkıntısı nedir diye İzmitlilere sorduk. 2 şey çok önemli. İlki vatandaşın derdine çare olabilecek çözümler üretebilmek, ikincisi de bizim yereldeki seçilmiş kadrolarımızın halkla teması konusunda geri bildirimleri almak. Her ikisinde de önemli sonuçlar elde ettik.

Hep Beraber Çözeceğiz

Bugün çok mutlu olduk. Hem esnafımızla hem de esnaf odası başkanımızla görüştük. Fatma Başkanımızın çalışmalarından çok memnunlar. Halka dokunan bir çalışmanın meyvelerini aldığımızı görüyoruz. Kendisine teşekkür ediyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi olarak biz Türkiye’nin her yerinde vatandaşın derdini anlayıp onlara dokunarak, halkın gerçek gündemini yakalayarak onu takip etmeye devam edeceğiz. Vatandaşın sorunu açlık, yoksulluk ve işsizlik. Bunu da inşallah hep beraber çözeceğiz” ifadelerini kullandı.

Karşılığını Sokakta Alıyor

CHP Genel Başkan Başdanışmanı Erdoğan Toprak, “ Bugün Kocaeli’de olmaktan mutluyum. Sokakta gördüğüm ilgiden şunu anladım: Başkanımız çok güzel ekin ekmiş burada. Bunun da karşılığını sokakta sevgisiyle alıyor. Gösterilen o sevgi ve ilgi Cumhuriyet Halk Partili belediyelerin halka dokunduğunun bir göstergesi. Bunu devam ettireceğiz. Biz yöneticiler olarak halkın temel ihtiyaçları noktasında sorunları Ankara gündemine taşıyacağız. İzmit’e kazandırdığımız hizmeti Kocaeli’de de devam ettireceğiz” şeklinde konuştu.

İzmitliler Adına Teşekkür Ediyorum

Ziyaretlerinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, “Bugün çok kıymetli iki misafiri ağırladık. Esnafımızı gezerek sorunlarını ve taleplerini dinledik. Bütün İzmit ve İzmitliler adına kendilerine çok teşekkür ediyorum. Onların burada esnafımızın derdini sorması, esnaflarımızdan aldığı çözüm önerilerini, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gündeme getirmeleri buradaki esnafımız için çok kıymetli. Kocaeli’ye değer verdikleri için teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

 -
 -
TWITTER
BAŞKANDAN HABERLER
facebook twitter instagram youtube