Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
6°C
ETKİNLİK TAKVİMİ
Av. Fatma Kaplan Hürriyet
İzmit Belediye Başkanı

Başkandan Haberler

HACIHIZIRLILARDAN ORTAK AÇIKLAMA: CUMHURİYET PARKI İZMİT BELEDİYESİNE TAHSİS EDİLMELİ

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 131
HACIHIZIRLILARDAN ORTAK AÇIKLAMA: CUMHURİYET PARKI İZMİT BELEDİYESİNE TAHSİS EDİLMELİ

Hacıhızır Mahallesi sakinleri tarafından yapılan açıklamada Cumhuriyet Parkı’nın İzmit Belediyesi’ne tahsis edilmesi talep edilerek, “Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’dan anlayış ve destek bekliyoruz. Cumhuriyet Parkı’nın bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da İzmit Belediyesi’ne tahsisinin doğru ve yerinde karar olacağına inanıyoruz” ifadeleri kullanıldı.

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Büyükşehir Belediyesi’nin Eylül ayı meclis toplantısında söz almış, Kültür Tepesi ve Cumhuriyet Parkı alanlarının İzmit Belediyesi’ne tahsisi ile alakalı Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’a sorular yöneltmişti. Büyükakın, Hürriyet’e “Teşekkürler” demekle yetinmişti. Meclisin ardından Hürriyet sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Kültür Tepesi ve Cumhuriyet Parkı alanlarının geçmişte olduğu gibi şimdi de İzmit Belediyesi'ne tahsisinin yenilenmesi talebimizi yineliyoruz ve ısrarcıyız. Verilen sözlerin tutulmasını istiyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

“Belirsizlikler Bizleri Üzmektedir”

Konu ile ilgili bir açıklama da Hacıhızır Mahallesi sakinlerinden geldi. Hacıhızır Mahallesi Muhtar ve azaları, İzmit Kent Konseyi, Hacıhızır Mahalle Meclisi tarafından Cumhuriyet Parkı’nda yapılan ortak açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Çocukluk anılarımızı süsleyen, Hacıhızır Mahallemiziz sınırlarında bulunan ve İzmit ile özdeşleşen Cumhuriyet Parkı’nın İzmit Belediyesi’ne yeniden tahsis konusunda yaşanan belirsizlikler bizleri üzmektedir. Kent ve mahallerde ortak aklın devreye girmesi, dayanışma kültürünün geliştirilmesi amacıyla kurulan İzmit Kent Konseyi, Hacıhızır Mahalle Meclisi ve bizlerin de hazır bulunduğu toplantıya konuk olan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e, “Cumhuriyet Parkı konusunda ne düşünüyorsunuz” diye sorduğumuzda yenileme projesinin hazır olduğunu parkın içierisinde kafe ile olan kira sözleşmesi biter bitmez projenin görsellerindeki gibi kullanıma sunulacağını ifade etmişlerdi.

İzmit Belediyesine Tahsis Edilmeli

Bizler de parkın eski günlerine dönecek olmasından ve İzmit Belediyesi yazan, İzmit’in sembollerinden olan Cumhuriyet Parkı’nın yeniden şehrimize kazandıracak olan Başkan Hürriyet’e teşekkür etmiştik. Ancak yer tahsisi konusunda Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’dan anlayış ve destek bekliyoruz. Cumhuriyet Parkı’nın bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da İzmit Belediyesi’ne tahsisinin doğru ve yerinde karar olacağına inanıyoruz. İzmit Belediyesi’nden de projeyi bir an önce hayata geçirmesini bekliyoruz.”

 

 -
 -
 -
 -
 -
 -
TWITTER
BAŞKANDAN HABERLER
facebook twitter instagram youtube