Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
15°C
ETKİNLİK TAKVİMİ
Av. Fatma Kaplan Hürriyet
İzmit Belediye Başkanı

Başkandan Haberler

HASARLI YAPILARIN YIKIMINA DEVAM

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 697
HASARLI YAPILARIN YIKIMINA DEVAM

Geçtiğimiz günlerde İBB Kiptaş ile birlikte depreme dayanıklı konut projesinin ön tanıtımını gerçekleştiren İzmit Belediyesi, diğer yandan tehlike arz eden hasarlı yapıların yıkımı kapsamında, Başkan Hürriyet’in de katılımıyla Turan Güneş Caddesi üzerindeki hasarlı binanın yıkımını gerçekleştirdi

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun da katılımıyla Arızlı’da afet odaklı depreme dayanıklı Kiptaş Çınar Evler projesinin ön tanıtımını gerçekleştiren İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, bir yandan da tehlike oluşturan hasarlı yapıların yıkımını titizlikle takip ediyor.

Hürriyet, Yıkımı Yerinde Takip Etti

Yenişehir Mahallesi, Turan Güneş Caddesi üzerinde bulunan, insan ve çevre sağlığı açısından tehlike oluşturan hasarlı bina, İzmit Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri gözetiminde Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yıkıldı. İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet de hasarlı ve metruk binanın bulunduğu alana giderek yıkımı yerinde takip etti.

“Önceliğimiz İnsan”

Bir deprem kenti olduklarını hatırlatan Başkan Hürriyet, “Kent genelinde her açıdan tehlike arz eden ve özellikle deprem hasarı bulunan binaların tespit edilip yıkımının gerçekleştirilmesi çok önemli. Önceliğimiz insan. İzmit Belediyesi olarak afet odaklı yapılaşmaya devam ederek, tespit edilen hasarlı ve metruk yapıların yıkımını da hassasiyetle sürdürüyoruz.” dedi.

 

 -
 -
 -
TWITTER
BAŞKANDAN HABERLER
facebook twitter instagram youtube