Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
6°C
ETKİNLİK TAKVİMİ
Av. Fatma Kaplan Hürriyet
İzmit Belediye Başkanı

Başkandan Haberler

HÜRRİYET, MARMARA DENİZİ İÇİN FOX TV'DEN SESLENDİ: ÖNERGELERİMİZİ NEDEN DİNLEMEDİNİZ?

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 207
HÜRRİYET, MARMARA DENİZİ İÇİN FOX TV'DEN SESLENDİ: ÖNERGELERİMİZİ NEDEN DİNLEMEDİNİZ?

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, FOX Ana Haber’e konuk olarak Marmara Denizi’ndeki deniz salyalarıyla ilgili milletvekilliği döneminde verdiği soru önergelerini hatırlattı, “Verdiğimiz önergelerin sayısını bilmiyorum. CHP’li vekiller o dönem neden dinlenmedi?” diye sordu

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, FOX Ana Haber’e konuk olarak gün geçtikçe Marmara Denizi’ni kirletmeye devam eden müsilaj (deniz salyası) ile ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan Hürriyet, iktidar partisinin Marmara Denizi’ndeki müsilaj nedeniyle Cumhuriyet Halk Partisi’ni suçlaması üzerine milletvekilliği dönemini hatırlattı, “Geçmişte verdiğimiz önergelerin inanın sayısını bilmiyorum. Elimde 6-7 tane önerge var. CHP suçlanıyor. Peki CHP’li vekilleri, zamanında neden dinlemediniz?” sorusunu yöneltti.

İktidar Harekete Geçmeli

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, “Verdiğimiz onca önerge diğer muhalefet önergelerinde olduğu gibi rafta kaldı. O dönemin Büyükşehir’i ‘Basit bir doğa olayıdır’ dedi. O dönem Orman ve Su İşleri Bakanı olan Veysel Eroğlu ‘Bu algler jelatinsel bir salgı yayar, buna da müsilaj deriz’ diyerek konuyu kapattı. Böyle bıraktık. Nihayetinde biz iktidar değiliz. Yetki, mühür, kalem bizde değil. İktidar edenlerin bu mührü bu yetkiyi kullanarak ve bu yaptırım gücüyle birlikte hiç zaman kaybetmeden boş laf üretmektense gerçekçi ve bilimsel önlemleri bir an önce harekete geçirmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

 

 -
 -
TWITTER
BAŞKANDAN HABERLER
facebook twitter instagram youtube