Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
19°C
ETKİNLİK TAKVİMİ
Av. Fatma Kaplan Hürriyet
İzmit Belediye Başkanı

Başkandan Haberler

HÜRRİYET: MÜZELERE DAHA ÇOK İLGİ GÖSTERİLMELİ

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 202
HÜRRİYET: MÜZELERE DAHA ÇOK İLGİ GÖSTERİLMELİ

18-24 Mayıs Müzeler Haftası sebebiyle bir mesaj yayınlayan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, “Kültürel ve tarihi miraslarımızın korunduğu müzelere daha çok ilgi gösterilmesini diliyorum” dedi

18-24 Mayıs Müzeler Haftası nedeniyle mesaj yayınlayan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, tarihin ve kültürel mirasların korunması için müzelerin gerekliliğine ve daha çok ilgi gösterilmesine değindi. Başkan Hürriyet mesajında şu ifadelere yer verdi: “Müzeler sanat, tarih, bilim ve kültürle ilgili eserlerin sergilendiği, tanıtıldığı ve gelecek kuşaklara aktarıldığı, geçmişle aramızda köprü kuran, bizleri tarihi yolcuklara çıkaran özel yerlerdir.

Dünyanın En Zengin Atatürk Müzesi

Müzeciliğin tanıtılması ve kültür mirasının korunması amacıyla Uluslararası Müzeler Konseyi (ICOM) tarafından 18 Mayıs Müzeler Günü ilan, 18-24 Mayıs UNESCO tarafından Müzeler Haftası olarak ilan edildi. İzmit Belediyesi olarak kültürel ve tarihi değerleri koruma, muhafaza etme ve sergileme noktasında İzmit’e, Atatürk’ün kişisel eşyalarının ve fotoğraflarının yer aldığı Dünyanın En Zengin Atatürk Müzesi’ni kazandırdık.

Gereken İlgi Gösterilmeli

Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan bu köklü kentte restorasyon çalışmalarına başladığımız konaklarımızda tarihi ve kültürel eserleri sergilemek adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Geçmişten günümüze ulaşan değerli eserlerin korunması, tanıtılması ve sergilenmesi görevini yerine getiren müzelerimize gereken ilginin gösterilmesini temenni ederek, insanlık mirasını koruyan müzelerimizin çalışanlarının ve vatandaşlarımızın 18 Mayıs Müzeler Günü ve 18-24 Mayıs Müzeler Haftası’nı kutluyorum.”

 

 -
 -
TWITTER
BAŞKANDAN HABERLER
facebook twitter instagram youtube