Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
17°C
ETKİNLİK TAKVİMİ
Av. Fatma Kaplan Hürriyet
İzmit Belediye Başkanı

Başkandan Haberler

HÜRRİYET’İN DESTEĞİYLE, İZMİTLİ MÜZİSYENLERDEN 19 MAYIS RESİTALİ

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 330
HÜRRİYET’İN DESTEĞİYLE, İZMİTLİ MÜZİSYENLERDEN 19 MAYIS RESİTALİ

Pandemi döneminden etkilenen birçok meslek grubunu olduğu gibi yerel müzisyenleri de destekleyen Başkan Hürriyet, Ramazan Bayramı’nın ardından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda da 35 yerel sanatçıyı online konserle İzmitlilerle buluşturacak

Koronavirüsle mücadele döneminde vatandaşına, esnafına ve sanatçısına destek olmak için birçok proje ve etkinlik hazırlayan İzmit Belediyesi, Ramazan Bayramı ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında 35 yerel müzisyeni kamera karşısına geçirerek, yalnız olmadıklarını gösterdi. Kocaeli Müzisyenleri Sahne ve Set Çalışanları Derneği ile İzmit Müzisyenler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin ortaklığında gerçekleştirilen online konser etkinlikleri sayesinde yerel müzisyenlere destek verildi.

Sosyal Medyadan Resital

Pandemi kurallarına uygun olarak gerçekleştirilen konserlerin Ramazan Bayramı bölümü, Mescidi Aksa’da yaşanılan acı olaylar ve şehit haberleri dolayısıyla ileri bir tarihe ertelendi. Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konser etkinliğinin çekimleri 12 Mayıs’ta tamamlandı. 19 Mayıs kutlamaları kapsamında online olarak İzmit Belediyesi sosyal medya hesaplarından paylaşılacak konserle, yerel sanatçılar İzmitlilere adeta resital sunacak.

Müziğe Kavuştular

Pandeminin en çok etkilediği meslek gruplarından biri olan müzisyenleri yalnız bırakmayan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, vatandaşla sanatçıları doğrudan yan yana olamasa da müziğin evrenselliğinde ekranlarda buluşturuyor. Bu organizasyonların süreceğini ve unutulmadıklarını hatırlatan Başkan Hürriyet’e teşekkürlerini sunan müzisyenler, kendilerine uzanan bu destekten dolayı minnet duyduklarını ifade ediyor.

İşte O Sanatçılar

İzmit Belediyesinin hazırlamış olduğu 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı konserinde; Arda Göbekçioğlu, Bülent Subaşı, Cemil Karaca, Deniz Mafizer, Doğan Aktaş, Fatih Horoz, Gökhan İşcan, Gökhan Saat, Hüseyin Bertan, İsmet Küçük, Koray İsmail Kaptanoğlu, Mehmet Çivi, Mertcan Doğu, Metin Yavuz, Murat Kumru, Nazmi Arslan, Nedim Samsa, Nurgül Gezer, Okan Saat, Orhan Meriç, Rıdvan İşcan, Ruşen Abdullahoğlu, Tahsin Keskin, Yaşar Baytemur, Yetkin Kunter ve ses sistemleri, kamera çekimleri ve kayıtları paylaşıma hazırlayacak olan teknik ekip yer aldı.

 

 -
 -
TWITTER
BAŞKANDAN HABERLER
facebook twitter instagram youtube