Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
18°C
ETKİNLİK TAKVİMİ
Av. Fatma Kaplan Hürriyet
İzmit Belediye Başkanı

Başkandan Haberler

HÜRRİYET’TEN, DÜNYA ENGELLİLER HAFTASI MESAJI

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 757
HÜRRİYET’TEN, DÜNYA ENGELLİLER HAFTASI MESAJI

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, 10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası sebebiyle bir mesaj yayınladı. Başkan Hürriyet, yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi;

“Engellerin bedenlerde değil düşüncelerde olduğunun farkındalığını yaymak için var gücümüzle çalışıyoruz. Ayrım yapmaksızın her bireyin topluma katkı sunabileceği, pozitif yönde etki edebileceği bir yetkinliğinin olduğunu hatırlamamız ve engelli bireylere bu yetkinlikleri kullanmaları için toplum olarak fırsat yaratmamız gerekmektedir.

Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm üretmek, şehrimizdeki tüm hizmet ve haklardan eşit bir biçimde yararlanmalarını sağlamak, insanlık borcumuzun yanı sıra, medeni toplum ve devlet olmanın da en önemli gereklerindendir.

Engelli kardeşlerimizin İzmit’te en rahat şekilde sosyal hayatlarını sürdürebilmesi, iş gücüne katkı koyabilmesi, üretimde yer almaları için tüm tabuları kaldırıyoruz. Tüm İzmit halkını bu tabuları yıkmak için mücadeleye ve engelli kardeşlerimizin önündeki engelleri hep birlikte kaldırmaya davet ediyorum.

10-16 Mayıs Engelliler Haftası’nın toplumsal duyarlılığımızın artmasına vesile olması temennisiyle tüm engelli kardeşlerimizin geleceğe daha umutla baktıkları huzurlu ve mutlu bir yaşam diliyorum.

 

TWITTER
BAŞKANDAN HABERLER
facebook twitter instagram youtube