Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
6°C
ETKİNLİK TAKVİMİ
Av. Fatma Kaplan Hürriyet
İzmit Belediye Başkanı

Başkandan Haberler

İZMİT’TE KATILIMCI BELEDİYECİLİK DÖNEMİ BAŞLADI

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 326
İZMİT’TE KATILIMCI BELEDİYECİLİK DÖNEMİ BAŞLADI

Hürriyet İlk Halk Meclisi’ni Hacıhızır’da Kurdu

İzmit Kent Konseyi öncülüğünde ilki Hacıhızır Mahallesi’nde kurulan mahalle meclisinde vatandaşlarla buluşan İzmit Belediye Başkanı Hürriyet, “Sosyal belediyeciliğin gereği olan mahalle meclislerinde halkın isteklerine göre hareket ediyoruz” dedi

İzmit Belediyesi ile mahalleler arasında köprü görevi üstlenecek olan mahalle meclislerinin ilki İzmit Kent Konseyi öncülüğünde Hacıhızır Mahallesinde kuruldu. İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Hızır Reis İlköğretim Okulu toplantı salonunda gerçekleştirilen mahalle meclisinde, İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol ve Mahalle Muhtarı Lütfü Bodur ile birlikte mahalle sakinlerinin talep ve sorunlarını dinledi.

Halkın İsteklerine Göre Hareket Ediyoruz

Mahalle meclisinde konuşan Başkan Hürriyet, “Sosyal belediyecilik anlayışımız gereği, göreve geldiğimizde ilk yapmak isteğimiz işlerden biri mahalle meclislerini kurmaktı. Bu konuda Hacıhızır öncü mahalle oldu. Ben yaptım oldu mantığıyla değil, her zaman halkın isteklerine göre hareket ediyoruz. Mahallelerimizdeki sorunları, vatandaşların bizden beklentilerini, yapacağımız işlerle ilgili fikirlerini bizlere sunmaları açısından bu meclis yapılanmaları bizim için çok kıymetli.

Kent Konseyimiz Ciddi Çalışmalar Yapıyor

“102 mahalleden oluşan büyük bir sorumluluk alanımız var. Dolayısıyla her ne kadar idari kadromuz olsa da kenti yönetirken her şeyi görmemiz, duymamız, bilmemiz mümkün değil. Bu nedenle Kent Konseyimizin çalışmalarını önemsiyoruz. Kent Konseyimiz kurulduğundan beri başkanımız ve üyeleri ciddi çalışmalar yapıyor. Kent Konseyi altında kurulan mahalle meclisleri de biz karar alırken sizin ihtiyaçlarınıza dayalı işleri yapabilmemiz, insanların yaralarına merhem olabilmemiz açısından önemli bir araç.

Cumhuriyet Parkı’ndaki Kafeyi Kendimiz İşleteceğiz

Göreve geldiğimizden beri belediyeye ait kafe ve restoranları ihale etmek yerine, halk daha kaliteli hizmeti uygun fiyata alabilsin diye kendimiz işletiyoruz. Cumhuriyet Parkı’nda bulunan kafenin de ihale süresi doldu ve belediyemizin sorumluluğuna geçti.

Cumhuriyet Parkı’nın tahsisi konusunda Büyükşehir Belediyesinden haber bekliyoruz. Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyet Parkı’nı tekrar bize tahsis ederse oradaki kafeyi, eski aile çay bahçesi görünümüne kavuşturmak istiyoruz. İnsanların nefes aldığı, komşuluk ilişkilerini güçlendirdiği bir alan olsun istiyoruz. Yeni Cuma’da bulunan çay bahçemizin de projesini bitirdik. Tamamlandığında sadece çay bahçesi değil, çok kıymetli bir sosyal alan olacak.

Başkanımıza Teşekkür Ediyorum

İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol ise mahalle meclislerinin belediye ile halk arasındaki bağı güçlendireceğini belirterek, “Başkanımıza, ilk toplantıda bizle olur musunuz dediğimizde, memnuniyetle kabul etti. Bizle birlikte olduğu için kendisine teşekkür ediyorum. Bundan sonraki toplantılarımızda vatandaşlar, sorunları ve çözüm önerilerini bir rapor halinde bize sunarsa biz de başkanımıza ileteceğiz.” dedi.

Başkan Hürriyet Tek Tek Not Aldı

Konuşmaların ardından vatandaşlar talep ve sorunlarını Başkan Hürriyet’e iletti. Mahalleliyi dikkatle dinleyen Hürriyet, tüm vatandaşların istek ve sorunları tek tek not aldı. Başkan Hürriyet, sorunların giderilmesi için en yakın zamanda gerekli çalışmaların başlayacağını vatandaşlara iletti.

 

 -
 -
TWITTER
BAŞKANDAN HABERLER
facebook twitter instagram youtube