Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram
15°C
ETKİNLİK TAKVİMİ
Av. Fatma Kaplan Hürriyet
İzmit Belediye Başkanı

Başkandan Haberler

KARARI ESNAF VERECEK HÜRRİYET YAPACAK

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 805
KARARI ESNAF VERECEK HÜRRİYET YAPACAK

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, kent merkezini yeniden cazibe noktası haline getirmek için kurulan esnaf komisyonu ile bir araya gelerek yapılması planlanan projeleri masaya yatırdı

 

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, “Bu kenti birlikte yöneteceğiz” söylemini hayata geçirerek kent merkezini yeniden canlandırmak için kurulan esnaf komisyonu ile önceki akşam bir araya geldi. Hem vatandaşların, hem esnafın yıllardır kanayan yarası olan kent merkezindeki durağanlığı ortadan kaldırmak için bir araya gelen esnaf komisyonu toplantısına Başkan Hürriyet’in yanı sıra, Başkan Yardımcısı Av. Sibel Solakoğlu ve Zabıta Müdürü Hüseyin Demirkır da katıldı.

 

HERKESİN ONAYI İLE

 

Fethiye Caddesi ve çevre caddelerde faaliyet gösteren işletme sahibi esnafların yer aldığı komisyon toplantısında hem vatandaşın hem esnafın beklentileri hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Kentin prestij caddesi olabilecek alanlarında yapılacak olan çalışmalara belediye olarak tek başlarına karar vermeyeceklerini ifade eden Başkan Hürriyet, “Herkesin önerisinin ve onayının olacağı şekilde bir çalışma yürütmek istiyoruz” diye konuştu.

 

ESASLI BİR DÜZENLEME

 

Çarşı merkezdeki  değişimin sürekli olması gerektiğini belirten Başkan Hürriyet, “3-4 yılda bir yapılan ufak ekleme ya da tadilatlardan bahsetmiyoruz. Özellikle Fethiye Caddesi, Yürüyüş Yolu ve çevre caddelerde esaslı bir düzenleme ve değişikliğe gidilmesi gerekiyor. Zemini ile, sokak mobilyaları ile, ışıklandırmaları ile, kullanılacak renk skalasına kadar sil baştan bir proje hazırlığı içerisindeyiz. Ve düzenlemeler yıllar sonrada keyifle kullanılsın istiyoruz” dedi.

 

ESKİ YENİ YIL KUTLAMALARI KONSEPTİ

 

Yeni yılın İzmit Kent Meydanı’nda tüm esnaf ve vatandaşlarla karşılanacağı etkinlik hakkında da bilgi veren Başkan Hürriyet, “Biz istiyoruz ki yeni yılda örf ve adetlerimizi kent meydanına taşıyalım. Evlerde mandalinaların soyulduğu, tombalaların oynandığı, kestanelerin pişirildiği, bozaların içildiği, sıcak sahleplerin yapıldığı zamanları hatırlatacak bir etkinlikle yeni yılı tüm kentimizle karşılayalım istiyoruz” açıklamasında bulundu.

 

ESNAFIN GÖRÜŞÜ

 

Başka Hürriyet, “Bu kutlamada istiyoruz ki esnaflarımızda yer alsın, vatandaşlarımız diğer illere alışveriş için gitmesin, alışverişini kent esnafımızdan yapsın. Yeni yılı kol kola bütün kentimiz birlikte karşılasın istiyoruz. Kent meydanındaki etkinliğin tüm lojistiği, alt yapısı, kurulumu bize ait olacak. Bu sebeple sizlerin de önerileri bizler için çok önemli” dedi. Başkan Hürriyet’in konuşmasının ardından esnaflar yapılacak olan çalışmalar hakkında görüş ve taleplerini iletti.

 

 -
 -
 -
 -
TWITTER
BAŞKANDAN HABERLER
facebook twitter instagram