Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
18°C
ETKİNLİK TAKVİMİ
Av. Fatma Kaplan Hürriyet
İzmit Belediye Başkanı

Başkandan Haberler

KİTAP İSTEDİ, HÜRRİYET SET GÖNDERDİ

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 737
KİTAP İSTEDİ, HÜRRİYET SET GÖNDERDİ

Koronovirüs sebebiyle evden çıkamayan Körfezli üniversite öğrencisi Hasan’ın ‘Kitap okumak istiyorum’ çağrısına Başkan Hürriyet, bizzat hazırladığı kitap setini ulaştırarak cevap verdi.

İzmit Belediyesi, tüm dünyada hayatı durma noktasına getiren koronovirüs ile mücadelede evden zorunlu olmadıkça çıkamayan vatandaşların ihbar hatları üzerinden ilettikleri talepleri son sürat yerine getirmeye devam ediyor. Sadece İzmit’te değil Kocaeli’nin dört bir yanından gelen talepleri değerlendirerek imkânlarını seferber eden İzmit Belediyesi bu kez Körfezli üniversite öğrencisi Hasan’ın ‘Bana kitap gönderin’ çağrısını hayata geçirdi

Ben Okumak İstiyorum

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’te e posta yolu ile ulaşan üniversiteli Hasan, karantina sebebiyle evden çıkamadığını belirttiği mesajında, “Ne internetimiz mevcut ne bir kütüphanemiz. Elimizdeki kitaplarla idare ediyoruz ancak evde olunca onlar da bitiyor. Daha önce ne Körfez’de ne Derince’de bir kütüphane bulamadım. Evime kitap yardımı yapın. Kitapevleri ateş pahası. Televizyondaki diziler bana bir şey katmıyor. Ben Sabahattin Ali, Peyami Safa okumak istiyorum” ifadelerine yer verdi.

Başkan Hürriyet Hazırladı

Gelen mesaj sonrası Başkan Hürriyet üniversiteli Hasan için Türk edebiyatının önde gelen yazarlarının unutulmaz eserlerinin yer aldığı bir kitap seti hazırladı. Belediye ekipleri, Başkan Hürriyet’in bizzat hazırladığı kitap seti ve belediye tarafından koronovirüsten korunmak amacıyla üretilen maskeleri üniversite öğrencisi Hasan’ın Körfez’de ailesiyle ikamet ettiği evine götürerek teslim etti. Mesajına cevap bile alamayacağını düşünürken kitap isteğinin gerçekleşmesi karşısında duygulu anlar yaşayan üniversiteli Hasan, Başkan Hürriyet ve belediye ekiplerine duyarlılıklarından ötürü teşekkür etti.

 -
 -
TWITTER
BAŞKANDAN HABERLER
facebook twitter instagram youtube