Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
17°C
ETKİNLİK TAKVİMİ
Av. Fatma Kaplan Hürriyet
İzmit Belediye Başkanı

Başkandan Haberler

MECLİS ÜYESİ ÇAKIR: VARLIKLARIMIZ BORÇLARIMIZDAN DAHA FAZLA ARTTI

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 175
MECLİS ÜYESİ ÇAKIR: VARLIKLARIMIZ BORÇLARIMIZDAN DAHA FAZLA ARTTI

İzmit Belediyesinin 2020 yılı kesin hesabıyla ilgili değerlendirmede bulunan meclis üyesi Necat Çakır, “Pandemi gibi kötü dönemde yüzde 83 gerçekleşme oranı son üç yılın en dolu ve verimli bilançosudur. Varlıklarımız daha fazla arttı” dedi 

İzmit Belediyesinin Mayıs Ayı Meclis Toplantısı 2.Birleşimi’nde kürsüye çıkan CHP Meclis Üyesi Necat Çakır, Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nün bütçesiyle ilgili olarak, “Kesin hesap oy birliğiyle kabul edildi. Kerhen falan olmaz. Artık rakamlar konuşuyor. Siz konuşuyorsunuz ama rakamlar gerçeği gösteriyor. Olağanüstü dönem yaşıyoruz. Nihayetinde ‘Şu müdürlüğe bütçeyle verilen şu kadar ödenek fiiliyatta gerçekleşmemiştir’ denecek zaman değil. Sosyal yardımlar noktasında Hayrettin Ünlü arkadaşım yanlış sütuna baktı. 

Reklamsız ve Sessiz Yardımlar

Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü için 5 milyon 200 bin TL bütçe öngörülmüş ve mecliste kabul edilmiş. Ancak burada bütçe giderleri toplamı 3 milyon 784 bin lira. Siz imha edilen kısmı söylediniz. Hepimiz biliyoruz ki sosyal yardımlar sadece belediye bütçesinden yapılmadı. Hayırsever vatandaşlarımız çok ciddi ayni yardımlarda bulundu. Belediye çalışanları da sokak sokak gezerek kapıları çaldı ve yardımları zamanında dağıttı. Sosyal yardımlarda bulunan tüm yardımseverlere teşekkür ediyoruz. Reklamsız, sessiz sedasız, çok yerinde ve güzel yardımlar gerçekleşti. Ayrıca diğer müdürlüklerimizin bütçelerinden de yardıma ihtiyacı olan vatandaşlarımıza ciddi oranda yardımlar yapıldı" dedi. 

“En Güzel Bilanço 2020 Yılının”

Kendisi de yeminli mali müşavir olan Necat Çakır bilançoyla ilgili olarak, “Bilanço okumasını arkadaşlarım da çok iyi biliyor. Sadece kaynaklar faslından gidiyorlar. Kısa ve uzun vadeli yabancı kaynaklardan gidiliyor. Aslında bu kaynakların nerede kullanıldığı, hangi varlığın elde edilmesinde hangi kaynak kullanılmış bu çok önemli. Söz konusu dönen ve duran varlıkların hangi kaynaktan elde edildiği önemli. Çarçur mu edilmiş? Yok mu edilmiş? Hayır. Bilançoda var. Görüyoruz ki en güzel bilanço 2020 yılının. Varlıklarımız daha fazla artmış. Varlıkların tamamı da alındığı günkü fiyattan kayıtlı. Oysa bugünkü fiyatları iki katı. 

Kötü Dönemde, Verimli Bilanço

Hayrettin arkadaşım borç tarafından giriyor. Ama söz misal demiyor ki, ‘Bu belediyenin aktifinde bir tane araç yoktu. Bu kredi için, var olan taşıt, makine, tesisimiz şu kadar’ demiyor. Bunu demeyince bilanço topal kalıyor. Şunu söylemek lazım; 3 yıllık dönemde en dolu, en doğru cevap verilebilecek bilanço budur. Kötü bir dönemde yüzde 83 bilanço gerçekleşmesi çok verimlidir. Başkanımızı, meclis üyesi arkadaşlarımızı ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” sözlerini kaydetti.

 

 

TWITTER
BAŞKANDAN HABERLER
facebook twitter instagram youtube