Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
17°C
ETKİNLİK TAKVİMİ
Av. Fatma Kaplan Hürriyet
İzmit Belediye Başkanı

Başkandan Haberler

ÖZMURAL: TÜRK HALKINI YARDIMA MUHTAÇ HALE GETİRDİNİZ

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 285
ÖZMURAL: TÜRK HALKINI YARDIMA MUHTAÇ HALE GETİRDİNİZ

Sosyal yardımlar konusunda iktidar partisini eleştiren İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Özmural, “2,5 milyon hane destekle geçiniyor. 15 milyon kişi de yardım almaya başlamış. Bu devleti ve halkı bu hale getiren sizsiniz. Daha neyi konuşuyoruz ki” dedi 

Meclis toplantısında kendisine yöneltilen eleştiriler üzerine söz alan İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Özmural, “Aynı zamanda Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclis üyesiyim. Kamu zararlarıyla ilgili önergelerim var. Bir zamanlar Körfez’den karşıya gemileri taşıyordunuz ya. Güzel güzel otobüsler aldınız. Kaça aldınız, niye aldınız, kaç sene sonra niye çöpe gitti?’ diye sordum. Nasıl iş yapıldığını kamuoyu bilsin istedim. 

“Akıllı Duraklar Nerede?”

Parası ödenmiş ama hiçbir yerde göremediğimiz akıllı durakları sordum. Hala da tatmin edici cevap verilmedi. İSU hala Kocaeli içme suyunda aspesli boru kullanıyor. ‘Ne kadar yıl geçti İSU kurulalı! Ne kadar aspesli boru var içme suyunda?’ diye soran da benim. Fakat şu anda o görevi yaparken başkan yardımcısı değildim. Şu anda başkan yardımcısıyım o yüzden önergelere bir miktar ara verdim. Çok istiyorsanız önergelere yeniden başlarız” dedi. 

Ak Parti’nin Politikası Çöktü

Ak Partili sıralardan gelen ‘Sosyal yardım az yapılmış’ eleştirisine değinen başkan yardımcısı Özmural, “Resmin bütününe bakmak lazım. Neden bu hale geldik? 2 milyon 500 bin hane yalnız bu desteklerle geçiniyor. 15 milyon kişi yardım almaya başlamış. Neyi konuşuyoruz ki burada. Hükümet sizsiniz. Bu devleti bu hale getiren sizsiniz. Bunun özeti budur. Bu durum AK Parti’nin izlediği politikanın çöktüğünün göstergesidir. Daha başka ne anlatacağız ki. Toplam sigortalıdan daha fazla insan yardım alıyor” şeklinde konuştu.

 

 

TWITTER
BAŞKANDAN HABERLER
facebook twitter instagram youtube