Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
-1°C
ETKİNLİK TAKVİMİ
Av. Fatma Kaplan Hürriyet
İzmit Belediye Başkanı

Başkandan Haberler

PİŞMANİYE ŞENLİĞİ’NDE GENCER SAVAŞ BANDOSU COŞKUSU YAŞANDI

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 1603
PİŞMANİYE ŞENLİĞİ’NDE GENCER SAVAŞ BANDOSU COŞKUSU YAŞANDI

İzmit Belediyesi tarafından organize edilen Pişmaniye Şenliği’nin ilk gününde Gencer Savaş Bando ekibi İzmitlilere unutulmaz bir akşam yaşattı.

 

İzmit Belediyesi tarafından organize edilen ve 3 gün boyunca devam edecek olan Pişmaniye Şenliği’nin ilk günün sonunda ilk olarak İzmitli sanatçı Doğan Aktaş sahne alarak sevenleriyle buluştu.  Meydanı dolduran vatandaşlarla hep bir ağızdan şarkılarını seslendiren Aktaş’ın ardından ünlü bando ekiplerinden Gencer Savaş Bando ekibi İzmit Belediye Meydanı’nda sahne aldı. İzmitlilerin yoğun ilgi gösterdiği konserde eğlence adeta tavan yaptı. Bando ekibinin etkileyici performansı ise seyircileri büyüledi. Belediye Meydanı’nda gerçekleşen programa İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, eşi Murat Hürriyet, İzmit Belediyesi Meclis Üyesi ve Belediye Başkan Vekili Hakan Tanta, CHP İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Birgül Gök, İzmit Belediyesi Meclis Üyeleri, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

 

PİŞMANİYE ÜRETİCİLERİNE PLAKET

 

Konser öncesinde İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, İpek Pişmaniye’den Serkan Avcı’ya, Yıldızcan Pişmaniye’den Çiğdem Akbaş’a, Önder Pişmaniye’den Davut Önder Akbaş’a, Kar Pişmaniye’den Uğurcan Üçcan’a, Üçcan Pişmaniye’den Yaşar Üçcan’a Buşah Pişmaniye’den Mustafa Şahin’e, Simay Pişmaniye’den Fuat Mandil’e ve Naz Pişmaniye’den Suat Kaçar’a katkılarından dolayı teşekkür plaketi sundu.

 

PİŞMANİYE DEMEK İZMİT DEMEKTİR

 

Plaket töreninin ardından konuşan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “İzmit’in olmazsa olmazı, Türk mutfağının yumuşacık pamuk görünümlü tek tatlısı. Un, yağ, su ve şekerin maharetli pişmaniye ustalarının elinde dönüştüğü en güzel tatlı. Pişmaniye demek emek demek. Pişmaniye demek, alın teri demek. Pişmaniye demek tarih demek. Pişmaniye demek birlik, beraberlik, dostluk, kardeşlik yani uzun sözü kısası pişmaniye demek İzmit demektir” dedi.

 

PİŞMANİYENİN ANAVATANINDA BU ŞENLİĞİ YAŞAMAK İSTEDİK

 

Başkan Hürriyet, “Şehir dışına misafirliğe giderken götürdüğümüz en güzel hediye, Türkiye’nin neresinde olursa olsun yolu İzmit’e düşenleri, yolu İzmit’ten geçenleri ilk karşılayandır pişmaniye. Bizde İzmit Belediyesi olarak bu sembol tatlımızı, pişmaniyemizi yurt içinde ve yurt dışında daha tanınır hale getirmek ve beraberinde büyük bir pazar yaratmanın çabası içerisindeyiz. Ama bu sene öyle çok uzaklarda değil. Önce pişmaniyenin vatanında, pişmaniyenin memleketinde, bu şenliği doyasıya yaşamayı hak eden vatandaşlarımızla pişmaniyenin tadına varmak istedik. Pişmaniye bizi sarsın, pişmaniye bizi kucaklasın istedik” ifadelerinde bulundu.

 

PİŞMANİYE TÜM DÜNYAYI SARACAK

 

Konuşmalarına devam eden Başkan Hürriyet, “bundan sonra da, pişmaniyeyi tüm farklı dillerde değil kendi ismiyle dünyaya tanıtacağız. Amerika’da ki İngiltere’de ki adam pişmaniyemize cotton candy demeyecek, pişmaniye diyecek. Pişmaniye tüm dünyayı saracak. Ama önce o güzel pişmaniyenin tadına bizler varacağız. Pişmaniye şenliğimizde tüm vatandaşlarımızı pişmaniye ile buluşturup, birbirinden ünlü sanatçılarımızla şenliğimizi adına yakışır bir şekilde yaşatacağız” şeklinde konuştu.

 

Konuşmaların ardından birbirinden hareketli parçalarıyla meydanı dolduran İzmitlilere unutulmaz bir akşam yaşatan Gencer Savaş Bandosu,   şenliğin ilk gününde unutulmaz bir akşam yaşattı.

 

 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
facebook twitter instagram youtube