Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
26°C
ETKİNLİK TAKVİMİ
Av. Fatma Kaplan Hürriyet
İzmit Belediye Başkanı

Başkandan Haberler

REKOR NİKAH SAYISI ULUSAL BASINDA YANKI BULDU

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 212
REKOR NİKAH SAYISI ULUSAL BASINDA YANKI BULDU

İzmit Belediyesinin 18 yıllık rekor nikah sayısı, ulusal basında da geniş yer buldu. Salonları sembolik olarak 1 TL yaptıklarını hatırlatan Başkan Hürriyet," İzmit dışından da yoğun ilgi var"dedi

 

İzmit Belediyesinin nikah memurları, 3- 11Temmuz  tarihleri arasındaki 1 haftalık süreçte 134 nikah kıyarak son 18 yılın rekorunu geride bırakmıştı. Kent kamuoyunda büyük yankı uyandıran bu gelişme, ulusal basın-yayın organlarının da dikkatini çekti.  Ulusal birçok yazılı ve görsel basın kuruluşunda yer bulan İzmit Belediyesinin rekor haberi, tüm Türkiye tarafından merakla takip edildi.

 

Hürriyet, “Sayı Ciddi Şekilde Arttı”

Konu ile ilgili ulusal basına açıklamalarda bulunarak bilgi veren İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, “3-11 Temmuz tarihleri arasındaki 1 haftalık süreçte gerçekleştirdiğimiz 134 nikah akdi ile İzmit’te son 18 yılın rekorunu geride bıraktık. Önceki dönemlerde bu sayı ortalama 100'ü bulurken, bu sene sayı gerçekten ciddi bir şekilde arttı” dedi.

 

“Nikah Ücreti Sembolik Olarak 1 Lira”

Gerçekleştirilen nikah sayısındaki rekorun sebebiyle ilgili de konuşan başkan Hürriyet, “Bunun tabi ki en önemli sebeplerinden biri, biz göreve geldiğimizde nikah salonlarımızı hem iyileştirdik hem de ücretlerini sembolik olarak 1 Lira yaptık. Dolayısıyla buradaki nikahlardan nikah salonu ücretini yüksek almamış oluyoruz. Sadece İzmit’ten değil, İzmit dışarısından da çok sayıda talep var. Nikah salonu sayımızı arttırdık, 7 adet nikah salonumuz var” dedi.

 

“Vatandaşlarımız Gayet Memnun”

Vatandaşların, İzmit Belediyesinin hayata geçirdiği uygulamalardan çok memnun olduğunu belirten Hürriyet, “Nikah memurlarımız hem salonlarımızda hem de dışarıda nikahları kıyıyorlar. Aynı zamanda kadın nikah memurlarımız da var. Göreve geldiğimizde hiç kadın nikah memurumuz yoktu. Biz iki tane de memurumuzu göreve getirdik. Vatandaşlarımız da bu durumdan gayet memnunlar” şeklinde konuştu.

 

“Pandemi Yasakları Da Etkiledi”

Pandemi sebebiyle uygulanan yasakların büyük ölçüde kalkmasıyla birlikte nikahta taleplerin arttığına da vurgu yapan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, “Bunların nikah sayılarının artmasında etkisi var.  Tabi ki pandemi nedeniyle ara verilmiş, erteleyenler olmuştu. Herkes bir an önce nikahını yaptırmak istedi. Tüm bunlar bir araya gelince İzmit Belediyesi olarak son 18 yılın rekorunu kırmış olduk” ifadelerini kullandı.

 

“Sosyal Belediyecilik

Anlayışıyla Çalışıyoruz”

İlerleyen süreçte yeni rekorların gelme ihtimali ile ilgili kendisine yöneltilen soruya da samimi bir şekilde cevap veren Hürriyet, “İnşallah tabiki. Vatandaşlarımıza en iyi, en doğru ve maddi olarak en makul hizmeti sunmak adına elimizden geleni yapmaya gayret edeceğiz. Çünkü insanlarımızın cebi yoruldu. Biz de olabildiğince  hizmetlerimizi ücretsiz yapmaya gayret ediyoruz. Sosyal belediyecilik anlayışını hakim kılmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

 

 -
 -
TWITTER
BAŞKANDAN HABERLER
facebook twitter instagram youtube