Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
6°C
ETKİNLİK TAKVİMİ
Av. Fatma Kaplan Hürriyet
İzmit Belediye Başkanı

Başkandan Haberler

“YAŞLILARIMIZIN BAŞIMIZIN ÜSTÜNDE YERİ VAR”

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 247
“YAŞLILARIMIZIN BAŞIMIZIN ÜSTÜNDE YERİ VAR”

Yaşılar Haftası nedeniyle mesaj yayınlayan İzmit Belediye Başkanı Av.Fatma Kaplan Hürriyet, “Yaş almak, yaşlanmak değildir. Büyüklerimiz bizim kıymetlilerimiz. Bir hafta değil, her gün saygı göstermeliyiz” dedi

18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası’nda oluşturulmak istenen farkındalığın her gün, her saat hatta her an saygı, sevgi, nezaket ve hoşgörü olarak büyüklerimize yansıtılması gerektiğini belirten İzmit Belediye Başkanı Av.Fatma Kaplan Hürriyet, “Toplumsal bağımız için çok kıymetli olan yaşlılarımız, bizim için her zaman geçmişimizle geleceğimiz arasındaki kültür elçilerimizdir. Ve bir toplumun gelişmişliği, tarihine ve köklerine bağlılığı, yaşı ilerlemiş vatandaşlarına verdiği değerle ortaya konulur. Milli değerlerimizi ve kültürümüzü bizlere aktaran yaşlılarımıza hak ettikleri sevgi ve saygıyı göstermek öncelikli görevimizdir.

Alzheimer Yaşam Evi Yapılıyor

İzmit Belediyesi olarak ihtiyacı olan vatandaşlarımızı sosyal, ruhsal ve bedensel açıdan desteklemek amacıyla Alzheimer Yaşam Evi projesini hayata geçirdik. İzmit’teki bütün Alzheimer hastalarının yaşam standartlarını yükseltmeyi hedefliyoruz. Bu yaşam evimizin içerisinde zihinsel egzersiz odası, spor alanı ve müzik-resim gibi sanatsal aktivite alanlarına yer verdik. Çünkü Alzheimer hastalarımızın hayatla kurdukları ilişkinin güçlendirilmesine, yaşam kalitelerinin arttırılmasına ve hastalığın ilerlemesindeki risklerin ortadan kaldırılmasına ihtiyacı var. Sosyal bir belediye olarak imkanlarımız ölçüsünde hazırladığımız projelerle onların ve tüm yaşlılarımızın yanındayız, olmaya da devam edeceğiz” dedi.

Yaşama Sevinciniz Daim Olsun

Hayata nasıl baktığımızın önemli olduğunu vurgulayan İzmit Belediye Başkanı Av.Fatma Kaplan Hürriyet, “Yaş almanın yaşlanmak olduğuna inanmayanlardanım. Hayata güleryüzle ve umutla bakabiliyorsak ve sağlığımız yerindeyse yaşın pek de bir önemi yoktur. Yaşadığımız son ana kadar sevgimizi ve birbirimize olan ilgimizi kaybetmeyelim. Her zaman başımızın üzerinde yeri olan büyüklerimizin ellerinden öpüyor, yaşlılara saygı haftasını kutluyorum. Yaşam sevinçlerinin hiç kaybolmadığı, sağlıklı ve mutlu günler temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

TWITTER
BAŞKANDAN HABERLER
facebook twitter instagram youtube