Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
6°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

Haberler

ATATÜRK EVİ MÜZESİ BUGÜN ZİYARETE AÇIK

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 104
ATATÜRK EVİ MÜZESİ BUGÜN ZİYARETE AÇIK

Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kişisel eşyalarından ve fotoğraflarından oluşan 400 parçalık nadide eserlerin sergilendiği dünyanın en zengin Atatürk Müzesi, Zafer Bayramı’na özel olarak bugün saat 19.00’a kadar ziyarete açık olacak

Atatürk’ün manevi kızı Sabiha Gökçen’in manevi oğlu tarihçi-yazar Eriş Ülger’in koleksiyonundan oluşan, İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in kente kazandırdığı Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ait eserlerin sergilendiği Atatürk Evi Müzesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda da ziyaretçilerini tarihi yolculuğa çıkarmaya, kurtuluş savaşı yıllarına götürmeye ve gururlandırmaya devam ediyor.

Saat 19.00’a Kadar Açık

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e ait nadide eserlerin, kişisel eşyaların ve fotoğrafların yer aldığı 400 parçalık dünyanın en zengin içerikli Atatürk Evi Müzesi, İzmit Hacı Hasan Mahallesi Sırrı Paşa Caddesi üzerinde bugün (pazartesi) saat 19.00’a kadar İzmitlilerin ziyaretine açık olacak. Tarihi Kentler Birliği ödüllü Atatürk Evi Müzesi ‘Zafer’ gururunu pekiştirmek ve Atatürk’e hayranlığını bir kez daha yaşamak isteyenleri bekliyor.

 

 -
 -
 -