Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
27°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

Haberler

HÜRRİYET: 15 YILDA BİTİREMEDİĞİNİZ SAHALARI, BİZ TAMAMLAMAYA ÇALIŞIYORUZ

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 480
HÜRRİYET: 15 YILDA BİTİREMEDİĞİNİZ SAHALARI, BİZ TAMAMLAMAYA ÇALIŞIYORUZ

Mecliste, Akmeşe Stadı ve Bağlıca’daki halı sahanın zeminiyle ilgili sorulara yanıt veren İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, “Müteahhidiniz kaçmış, Akmeşe’deki sahaya içme suyu bile gitmemiş. 15 yılda bitirememişsiniz, biz tamamlamaya çalışıyoruz” dedi

Akmeşe ve Bağlıca’daki spor tesislerinin durumlarıyla ilgili konuşan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, “Müteahhidiniz kaçmış gitmiş, 15 yılda bitirememişsiniz. Biz geleli 2 yıl olmuş. Gerekli çalışmaları da yapıyoruz. Eleştirileriniz başımızın üstüne. Fakat buralarla ilgili arkadaşlarımız çalışıyor. Hemen son durumlarını dinleyelim” diyerek sözü spor müdürüne bıraktı.

Akmeşe’de Sahaya Su Götürmeli

İzmit Belediyesi Spor Müdürü Mithat Ağa ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Akmeşe profesyonel bir saha değil. Orada hiçbir resmi müsabaka oynanamaz çünkü nizami değil. Ölçüsü ölçü değil. Su yok. Elektrik yok. Geçen dönem de bu sıkıntıları yaşadık. Uyarmamıza rağmen o ölçülerde yapıldı. Hazırlıkları yaptık. Oranın gençleriyle, kulübüyle sürekli beraberim. Soyunma odası en kısa zamanda yapılacak ama Akmeşe’ye İSU’nun temiz su götürmesi gerekiyor” dedi.

Bağlıca’da Saha Çim Oluyor

Bağlıca’daki spor alanıyla ilgili de bilgi aktaran müdür Ağa, “Bağlıca ile ilgili. Daha önce biçtik. Halı sermeye kalktık. Beğenmedi. En son muhtarla konuştum. Doğal çim yapacağız orayı. Ama muhtarımız çevreyi de düzeltip orayı düğün alanı olarak da kullanmak istiyor. Cemiyet yapacakları için çevrede büyük bir peyzaj ve elektrik bağlantısı istiyorlar. Ama sahayı doğal çim yapacağız” şeklinde konuştu.