Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
21°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

Haberler

HÜRRİYET: 15 YILDIR BAKIMSIZ BIRAKILAN 528 PARKI SIRASIYLA YENİLİYORUZ

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 554
HÜRRİYET: 15 YILDIR BAKIMSIZ BIRAKILAN 528 PARKI SIRASIYLA YENİLİYORUZ

İzmit’teki parkların bakım ve yenilenmesiyle ilgili olarak AK Parti sıralarına konuşan başkan Hürriyet, “İzmit’te 528 park var. Göreve geldiğimizde neredeyse 520’si çok bakımsızdı. Sırayla parkları çocukların mental becerilerini geliştiren yeni oyun gruplarıyla değiştiriyoruz” dedi

Hepsi Çok Bakımsızdı

Parkların bakımıyla ilgili olarak muhalif sıraların talebini dinleyen İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, “Şikayet ya da eskiye dönmek amaçlı söylemiyorum ama İzmit’te 528 park var ve çok uzun yıllar önce yapılmışlar. Göreve geldiğimizde hepsini inceledik. Neredeyse 520’si çok bakımsızdı. Bu parkı da biliyorum. Bizden önceki 5 yılda da çok talep yapılmış. ‘Yenileyin, tadil edin’ denilmiş. Ama sizin dönemizdeki 5 yılda yapılan talepler yerine getirilmemiş. Biz de sırasıyla yetişmeye çalışıyoruz. Bir yandan ekonomik koşullar, bir yandan eleman, bir yandan pandemi, bir yandan zaman yetmeyebiliyor.

Yenisini Yapıyoruz

Bu gerekçeler şikayet değil ama elimizden geldiği kadar hızla yenilemeye çalışıyoruz. Bunları tamir etmek yerine yeni oyun gruplarıyla, yeni teknolojik gruplarla, çocukların mental becerilerini geliştiren katkı sunan oyun gruplarıyla değiştirmek istiyoruz. Bunlar çok pahalı yatırımlar. Yeni park yapmak yeri geliyor yarım milyona denk gelebiliyor. Elimizden geldiğince hızlı hareket etmeye çalışıyoruz. Oraya da özellikle baktıracağım” dedi.