Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
23°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

Haberler

HÜRRİYET, “HAKKINIZ OLMAYANI İSTİYORSUNUZ”

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 507
HÜRRİYET, “HAKKINIZ OLMAYANI İSTİYORSUNUZ”

İhtisas komisyonlarının oluşturulmasıyla ilgili AK Parti ve MHP tarafından verilen önergeyi gündeme almayan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, “Bu kanuna aykırı, hakkınız olmayan bir teklifte bulunuyorsunuz. Gündeme almıyorum” dedi

Son meclis toplantılarında AK Parti ve MHP tarafından sık sık gündeme getirilen belediyenin oluşturduğu ihtisas komisyonlarına üye seçimi konusu, Temmuz ayı meclisinde de İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’e gündeme eklemesi adına önerge olarak sunuldu. Gerçekleştirdiği inceleme sonrası önergenin kanuna aykırı olduğunu belirten Başkan Hürriyet, “AK Parti grubu adına iki üye hakkınız olduğu halde üç isim veriyorsunuz. Bu kanuna aykırı, dolayısıyla kanuna aykırı bir önergeyi gündeme alamayacağım” dedi.

“Bu Önerge Kanuna Aykırı”

Seçimin gerçekleştirilmesi konusunda bir sorunun olmadığını ancak AK Parti’nin hakkı olmayanı istediğinin altını bir kez daha çizen Hürriyet, “Seçimde bir sorun yok ancak yine hakkınız olmayanı istiyorsunuz. Yani AK Parti grubu adına 2 üye hakkınız olduğu halde 3 isim veriyorsunuz. Daha öncede söyledim; bu konuda siz aynı noktadasınız, biz de aynı noktadayız. Bu kanuna aykırı. Tekrardan söylüyorum; mesele seçim yapmamak değil, mesele sizin hakkınız olmayan üç kişiyi seçtirmek istemeniz. Dolayısıyla kusura bakmayın ama gündeme almayacağım. Daha öncede konuştuk, burada hakkınız olmayan bir şeyi istemeniz doğru değil” şeklinde konuştu.

 

 -
 -