Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
24°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

Haberler

İZMİT BELEDİYESİ CEMAL REŞİT REY’İ ESERLERİYLE ANACAK

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 101
İZMİT BELEDİYESİ CEMAL REŞİT REY’İ  ESERLERİYLE ANACAK

İzmit Belediyesi’nin ‘İzmit Unutmaz’ etkinliklerinin bu ayki konuğu ünlü besteci ve koro şefi Cemal Reşit Rey olacak. Ünlü bestekar ölümünün 36’ncı yıldönümünde eserleriyle anılacak

İzmit Belediyesi, ‘İzmit Unutmaz’ etkinlikleri ile tarihte iz bırakan isimleri hatırlamaya, hafızaları tazelemeye devam ediyor. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘İzmit Unutmaz’ etkinliğinde bu ay çok sesli müziğin öncülerinden, Cumhuriyet tarihi ilk kuşak bestecilerinden Cemal Reşit Rey anılacak. Ölümünün 36’ncı yıl dönümünde kalplere kazınan eserleriyle yâd edilecek olan Cemal Reşit Rey farklı yönleriyle de konuşulacak.

Besteciliği Konuşulacak

İzmit Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, ‘İzmit Unutmaz’ etkinliği kapsamında besteciliği kadar eğitimci, piyano pedagogu, piyanist, orkestra yöneticisi ve İstanbul Şehir Orkestrası’nın kurucusu olarak Türk müzik tarihine geçen Cemal Reşit Rey’i 17 Ekim Pazar günü saat 13.00’te Cumhuriyet Parkı Sanat Galerisi’nde anacak. Programa konuşmacı olarak müzisyen ve eğitmen İrem Başbaş katılacak.