Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
27°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

Haberler

KADINLARIN EMEĞİ CUMHURİYET PARKI’NDAN İZMİT’E YAYILACAK

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 146
KADINLARIN EMEĞİ  CUMHURİYET PARKI’NDAN İZMİT’E YAYILACAK

İzmit Belediyesi tarafından düzenlenen Renkli Düğümler Sokak Etkinliği ile üreten kadınların el emeği ürünleri ağaçlarda sergilendi

İzmit Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün Renkli Düğümler Sokak Etkinliği bugün Cumhuriyet Parkı’nda gerçekleşti. İZMEK eğitmenleri ve kursiyerlerinin rengârenk el emeği ürünleriyle süslenen ağaçlar vatandaşların ilgi odağı oldu. İZMEK’te müzik dersi alan kursiyerlerin şarkılarının eşlik ettiği, buram buram emek kokan Renkli Düğümler Sokak Etkinliği ile kursiyerler ürünlerini vatandaşlarla buluşturma imkânı yakaladı.  

Kadının Elinin Değdiği Her Şey Güzelleşiyor

Kadınların üretmesini önemseyen ve çalışmalarını bu doğrultuda gerçekleştiren İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Cumhuriyet Parkı’nda gerçekleştirilen etkinliğe katılarak, üreten kadınları tebrik etti. Süslemeleri çok beğendiğini belirten Başkan Hürriyet, “Kadınlarımızın eline, emeğine sağlık. Kadın elinin değdiği her şey güzelleşiyor. Her şey yaşadığımız bu kent için. Biz istedik ki, kadınlarımız el emeği ürünlerini vatandaşlarla buluşturabilsin. Tıpkı Ege’nin renkli kasabalarında olduğu gibi rengârenk bir alan yarattılar.

Eski Günlerine Kavuşturacağız

Cumhuriyet Parkı’nı eskiler çok daha iyi bilir. Biz çocuklarımızın ve ailelerin güvenle ve huzurla sosyalleşebileceği alanlar oluşturmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Güven noktasında sıkıntıların olduğu Cumhuriyet Parkı’mızı da eski günlerine kavuşturacağız. Bizim betona değil, yeşilliğe ihtiyacımız var. Enerjimizi atacağımız toprağa ihtiyacımız var. Daha çok yeşil alan, daha çok huzur, daha çok mutluluk diyoruz. Bu bir başlangıç olsun. Halkımızın da katılımıyla kentimizdeki yeşil alanlarımızı cıvıl cıvıl bir hale getirmeye devam edeceğiz. ‘Ben varım’ diyerek cesaret eden kadınlarımıza çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -